Skip to content Skip to footer

Implanty zębowe lekarstwem na braki w uzębieniu

Nie wszyscy mamy uśmiechy gwiazd filmowych. Zdarza się, że nasze zęby wyglądają tak, że wstydzimy się uśmiechać. Braki w uzębieniu są bardzo poważnym problemem dla wielu osób, który jest wstydliwy. Jak poradzić sobie z brakiem w uzębieniu?

Implanty – co to jest?

Implant zębowy jest sztucznym zamiennikiem korzenia zęba. Jest to tytanowa śruba kształtem przypominająca korzeń zęba osadzony w kości. Zadaniem implantu jest zrośnięcie się z kością szczęki, dlatego jest on niewidoczny.

Implanty zębów Katowice to rozwiązanie problemu ubytku zębów, które dla wielu osób są dużym problemem. Ubytki w uzębieniu mają nie tylko niekorzystny wpływ na zdrowie pacjenta, ale również, a może przede wszystkim, bardzo wpływają na samoocenę oraz samopoczucie.

Dla kogo są przeznaczone implanty?

Implanty zębowe katowice przeznaczone są dla większości pacjentów, którzy utracili własne zęby. Przeciwwskazaniem może być ogólny stan zdrowia oraz problemy zdrowotne jamy ustnej.

Bezwzględnym przeciwwskazaniem są ciężkie choroby takie jak nowotwór, Sepsa, AIDS, cukrzyca, czy choroby układu krzepnięcia. Implanty zębów Katowice nie są również zalecane kobietom w okresie ciąży.

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

Przygotowanie do wszczepienia implantów zębowych Katowice rozpoczynają się od przeprowadzenia wywiadu z pacjentem. Lekarz musi dowiedzieć się jaki jest stan zdrowia pacjenta, jakie ma nałogi, jakie przebył choroby.

Kolejnym etapem jest przeprowadzenie szczegółowych badań. Wykonanie zdjęcia pantomograficznego oraz tomograficznego pozwala bez żadnych wątpliwości ustalić, w jakim stanie jest jama ustna pacjenta.

Leczenie jest dwu etapowe. Pierwszym etapem wszczepienia implantów zębowych Katowice jest zabieg chirurgiczny. W drugim etapie zostaje nałożona na implant korona. Między zabiegiem chirurgicznym a założeniem korony mija około 3 do 6 miesięcy, w czasie których tytanowy implant porasta kością.

Nałożenie korony, która kolorem oraz odcieniem przypomina zęby pacjenta to zabieg, który trwa około tygodnia.

Jaki jest koszt implantów zębowych?

Implanty cena Katowice waha się między 1 800 zł nawet do 4 000 złotych za pojedynczą tytanową śrubę. Ceny koron zębowych rozpoczynają się od 550 złotych w przypadku koron porcelanowych. Warto pamiętać o kosztach około zabiegowych, takich jak znieczulenie, konsultacje, czy prześwietlenia.