Skip to content Skip to footer

Dom opieki dla chorych na Alzheimera

Chyba każdy z nas słyszał o chorobie Alzheimera. To przypadłość osób starszych, nazywana również zanikiem mózgu. Powoduje nie tylko otępienie, ale również sprawia, że senior może zachowywać się nieracjonalnie narażając siebie i innych na poważne niebezpieczeństwo.

Opieka nad chorym

Opieka nad osobą chorą na Alzheimera jest uciążliwa, żmudna, trudna i wymaga wielu poświęceń. W zależności od stadium zaawansowania choroby często wiąże się z ponadludzkim wysiłkiem oraz całkowitym poświęceniem opiekunów kosztem swojego zdrowia psychicznego i fizycznego, kosztem pracy i życia prywatnego.Jest jednak rozwiązanie! Domy opieki alzheimer warszawa oferują kompleksową pomoc seniorom w trakcie trwania tej okrutnej choroby. Stacjonarna i całodobowa opieka wykwalifikowanego personelu gwarantuje dobrostan i bezpieczeństwo seniorów oraz poczucie spokoju dla opiekunów.Domy opieki warszawa i okolice dają możliwość całej rodzinie prawdziwego wytchnienia bez wyrzutów sumienia w związku z oddaniem babci czy dziadka do tego typu placówki.

Zakres pomocy

Dom opieki alzheimer zapewnia pomoc na każdym etapie życia codziennego: podczas ubierania, podawania leków, jedzenia, mycia czy czynności fizjologicznych. Opiekę sprawują doświadczeni i kompetentni pracownicy służby zdrowia, którzy wyróżniają się troskliwością, wyrozumiałością i ogromnym sercem, którego potrzebuje każda osoba chora.Domy opieki warszawa i okolice dysponują zespołem lekarskim, który zawsze jest w gotowości na wypadek pogorszenia stanu zdrowia czy wypadku. Ponadto seniorzy są regularnie badani i w miarę potrzeb ich leki są modyfikowane.W razie konieczności badania przeprowadza się w szpitalu, choć większość z nich jest możliwa do przeprowadzenia na miejscu w placówce.

Jak znaleźć dom opieki?

Dobry i sprawdzony dom opieki alzheimer cieszy się dobrymi opiniami pensjonariuszy i ich rodzin oraz masą pozytywnych rekomendacji. Należy unikać miejsc niesprawdzonych, co do których opinie pozostawiają wiele do życzenia.Domy opieki alzheimer warszawa powinny być przyjaznymi miejscami dla chorych dotkniętych trudną chorobą. Powinni oni czuć się tam bezpiecznie i mieć pewność, że są pod najlepszą opieką. Takie miejsca przynoszą poczucie spokoju i ulgi również pozostałym członkom rodziny, którzy mają gwarancję, że ich bliscy są w najlepszych rękach.