Skip to content Skip to footer

Klinika leczenia niepłodności Kraków – farmakoterapia, In Vitro, Inseminacja

Staranie się o potomstwo zależy od wielu indywidualnych czynników. Po jakimś czasie bezowocnych prób może pojawić się obawa, dlaczego starania się przedłużają i jaka jest tego przyczyna. Może również pojawić się pytanie, czy to już czas by udać się do specjalisty?

Leczenie niepłodności – kiedy warto się zbadać?

Jeśli w ciągu roku regularnego współżycia bez zabezpieczenia nie dojdzie do poczęcia, należy zgłosić to lekarzowi specjaliście. W przypadku kobiet rozpoczynających starania o zajście w ciąże po 35. roku życia zaleca się konsultację najpóźniej po upływie 6 miesięcy bezskutecznych prób.

Dodatkowymi czynnikami, mogącymi utrudniać poczęcia są schorzenia urologiczne mężczyzn. Należy również brać pod uwagę wszelkie zabiegi chirurgiczne w zakresie narządów rozrodczych. W przypadku kobiet ważne jest zdrowie układu endokrynologicznego. Klinika leczenia niepłodności oferuje swoim pacjentom kompleksową opiekę ze strony specjalistów różnych dziedzin.

Kliniki niepłodności – więcej niż ginekologia

Zajście w ciążę i utrzymanie jej w zdrowiu to złożony proces, na który wpływa szeroko rozumiane funkcjonowanie organizmu obojga partnerów. W związku z tym, kliniki niepłodności zapewniają dostęp do specjalistów z takich dziedzin jak ginekologia, urologia, genetyka, psychologia czy dietetyka.

Leczenie niepłodności nie jest jednoznaczne ze skomplikowanymi procedurami, kluczowa jest tutaj odpowiednia diagnostyka. Na podstawie historii pary starającej się o dziecko, klinika leczenia niepłodności Kraków dostosowuje metody diagnostyczne obejmujące różne obszary i dziedziny.

Metody leczenia niepłodności – klinika leczenia niepłodności Kraków

Leczenie może obejmować kilka aspektów zdrowotnych partnerów. Oprócz ogólnych zaleceń takich jak odpowiednia dieta i umiarkowana aktywność fizyczna, bardzo często stosuje się leczenie farmakologiczne. Zwłaszcza w przypadku zaburzeń gospodarki hormonalnej związanych z funkcjonowaniem układu endokrynologicznego.

W dalszej kolejności wdraża się bardziej zaawansowane metody wspomagające. Do najpopularniejszych należy inseminacja, która ułatwia plemnikom dotarcie do komórki jajowej. Wykorzystuje się również metodę zapłodnienia pozaustrojowego in vitro (IVF).