Skip to content Skip to footer

Działanie wyciągu z pestek grejpfruta

Ekstrakt z pestek grejpfruta już od jakiegoś czasu wywołuje spore zainteresowanie wśród osób, które preferują naturalne środki lecznicze. Preparat ten posiada wiele właściwości prozdrowotnych i warto o nich wspomnieć!

Wyciąg z pestek grejpfruta właściwości – na co pomaga?

Ekstrakt z owocu grejpfruta stosowany jest zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie, czy raczej doustnie. Jego zakres działania jest naprawdę szeroki – to skuteczny przeciwutleniacz, który może zaleczyć różne infekcje oraz wspomóc antybiotykoterapię przepisaną od lekarza.

Jeśli interesuje Cię ekstrakt z pestek grejpfruta naturalny antybiotyk w takiej postaci wykazuje pozytywne działanie w walce z bakteriami, z którymi nie radzą sobie konwencjonalne antybiotyki (choć oczywiście, jeżeli zostają one przepisane przez lekarza, należy kontynuować konwencjonalną kurację zgodnie z zaleceniami). Wyciąg z pestek grejpfruta właściwości pozytywne wykazuje również w walce z infekcjami spowodowanymi drożdżakami (czyli grzybami).

To właśnie działanie antygrzybiczne jest najpopularniejszą właściwością, którą przypisuje się temu ekstraktowi. Stosowany jest często w walce z grzybicą paznokci – można przemywać zainfekowane miejsce 2-3 razy dziennie, co sprzyja leczeniu.

W przypadku stosowania doustnego, można zdecydować się na spożywanie roztworu ekstraktu przy dokuczliwych problemach trawiennych. Wyciąg pomaga przy wzdęciach, poprawia pracę żołądka oraz wpływa na florę bakteryjną jelit. W tym wypadku jednak warto zachować ostrożność – przyjmowanie nierozcieńczonego ekstraktu może pogorszyć nasz stan! To silny preparat, który stosowany w zbyt dużych dawkach powoduje podrażnienia a nawet poparzenia przełyku i gardła.

Pozostałe przeciwwskazania w wypadku wyciągu z pestek grejpfruta

Jeśli przyjmujesz jakiekolwiek leki (szczególnie na rozrzedzenie krwi), musisz upewnić się, że ekstrakt nie będzie kolidował z leczeniem. Niestety, przy niektórych schorzeniach i medykamentach, lepiej jest uważać przy przyjmowaniu wyciągu z pestek grejpfruta. Oczywiście szczególną ostrożność muszą zachować alergicy. Jeżeli zauważysz u siebie niepokojące objawy (na przykład wysypkę), warto przerwać kurację.

Przed zastosowaniem preparatu, powinieneś upewnić się, jaka dawka będzie bezpieczna.