Skip to content Skip to footer

Dom opieki – pozbycie się seniora czy nowy początek?

Jesień życia powinna być czasem odpoczynku i radości. Nie jest to jednak takie proste. Trudno starszej osobie być szczęśliwej, gdy całe dnie spędza w towarzystwie telewizora. Dzieci i wnuki do późnych godzin popołudniowych przebywają poza domem. Czy oddanie seniora do domu opieki to okrucieństwo czy sposób na poprawę jakości życia?

Emerytura – czas samotności

Pójście na emeryturę wielu osobom pracującym kojarzy się z radosnym czasem spędzonym z dziećmi, wnukami i przyjaciółmi. Wieczne wakacje. Tak to sobie wyobrażamy. Niestety starość nie zawsze jest dla nas łaskawa.

Starsze osoby bardzo wiele czasu spędzają samotnie w czterech ścianach. Ze znajomymi przestali się spotykać, dzieci pracują, a wnuki robią maturę, studiują – też nie mają czasu. Telewizor zostaje najlepszym przyjacielem seniora.

Czas na nowy początek

Samotny pobyt w domu to żadna przyjemność. Jednak jeszcze do niedawna oddanie starszej osoby do domu opieki było uważane za złe i niegodziwe ze strony dzieci. Czy tak jest naprawdę?

Dom opieki Warszawa to miejsce, w którym starsze osoby mogą liczyć na pomoc, wsparcie i towarzystwo. Profesjonalna pomoc wykwalifikowanej kadry zapewni seniorowi bezpieczeństwo, a osoby w podobnym wieku towarzystwo.

Dobra organizacja czasu to podstawowe zadanie, które ma ogromny wpływ na kondycję seniora. Domy opieki mazowieckie dbają, by czas mieszańców był wypełniony. Bardzo ważne są zajęcia, które mają za zadanie utrzymać starsze osoby w pełnej sprawności intelektualnej i fizycznej.

Gra w szachy, zajęcia z malarstwa, teatru czy muzyki pomagają w zachowaniu sprawnego umysły. Domy opieki Warszawa to również zajęcia sportowe, których zadaniem jest zatroszczenie się o rozwój fizyczny seniorów.

Nowi znajomi

Domy opieki mazowieckie to szansa na poznanie nowych ludzi. W pewnym wieku poznawanie nowych ludzi, zawieranie przyjaźni jest bardzo utrudnione. Dom opieki Warszawa, gdzie ludzie są w podobnym wieku to idealne miejsce, by poznać osoby o podobnych pasjach, zainteresowaniach czy sposobie patrzenia na świat.

Jesień życia nie musi być samotna i smutna. Domy opieki warszawa to nie tylko ciekawie spędzony czas, ale szansa na życie wśród ludzi, a nie w odosobnieniu. Życie w samotności jest smutne i przygnębiające. Powoduje, że tracimy chęć do robienia czegokolwiek, stajemy się smutni. Domy opieki mazowieckie pozwolą na życie w ciągłym ruchu, pełne zadań i nowych wyzwań, które motywują do podejmowania działania.