Skip to content Skip to footer

Garść przydatnych informacji na temat kriolipolizy

Czym jest kriolipoliza, a inaczej coolsculpting? To zamrażanie tkanki tłuszczowej, czyli popularna metoda medycyny estetycznej, która pozwala na zredukowanie nadmiernego tłuszczyku w miejscach, które bardzo trudno wyćwiczyć za pomocą ruchu i sportu. Warto dowiedzieć się więcej na temat tej metody, bo pomogła ona już bardzo wielu osobom na całym świecie w odzyskaniu wymarzonej figury.

Czym jest Zamrażanie tkanki tłuszczowej?

Coolsculpting to nowoczesna metoda redukowania opornej tkanki tłuszczowej, która zgromadziła się na przykład w takich miejscach na ciele, jak dolna partia brzucha, biodra i boczki, wewnętrzna strona ud lub ramiona. To właśnie tam za pomocą specjalnej głowicy działa się bardzo niską temperaturą na tkankę tłuszczową, po prostu ją mocno schładzając. Następnie kosmetolog musi dokonać masażu, aby przywrócić krążenie w tkankach. Tkanka tłuszczowa ulega natomiast zniszczeniu. Chociaż coolsculpting nie daje efektów wizualnych od razu, przez kolejne tygodnie tkanka tłuszczowa będzie zredukowana, ponieważ wątroba będzie metabolizowana martwe komórki.

Kriolipoliza cena

Zabieg kriolipolizy nie należy do najtańszych, ale z drugiej strony to metoda małoinwazyjna, a zatem polecana dla bardzo wielu osób. Dużo bardziej bezpieczna niż na przykład odsysanie tłuszczu. Warto pamiętać o tym, aby wybierać się do gabinetów, które mają duże doświadczenie w robieniu kriolipolizy. Wtedy można liczyć na prawidłowe przeprowadzenie zabiegu i doskonałe efekty.

Kriolipoliza cena za pakiet

Jeśli kupuje się pakiet zabiegów, a zatem na przykład dwa lub cztery spotkania u kosmetologa, swoim ciałem można zająć się kompleksowo, redukując tkankę tłuszczową we wszystkich miejscach. Warto sprawdzić, jak kształtują się ceny pakietów, bo często są po prostu tańsze niż pojedyncze zabiegi. Czy z kriolipolizy może skorzystać każdy? Generalnie do zabiegu są pewne przeciwwskazania. Związane są one z problemami ze zdrowiem wątroby. To właśnie wątroba jest odpowiedzialna za metabolizowanie martwych komórek tłuszczowych, co jest dla niej dodatkowym obciążeniem po zabiegu kriolipolizy. Warto zatem wcześniej skonsultować sprawę z lekarzem, aby nie nabawić się problemów zdrowotnych. Dla większości osób kriolipoliza jest jednak dostępna.