Skip to content Skip to footer

Modna w kuchni

Fartuch kuchenny jest niezbędny w kuchni. Chroni ubranie przed poplamieniem, a jego kieszenie są wygodnym miejscem do trzymania np. nowego przepisu na danie. Kiedyś fartuchy były kojarzone z czymś bardzo nieatrakcyjnym. A dziś można je nabyć w wielu eleganckich wersjach.

Ochrona ubrania podczas gotowania

Gotowanie jest czynnością, w trakcie której bardzo łatwo o poplamienie ubrania. Dlatego od dawna używa się fartuchów, by temu zapobiec. Modele z kieszeniami są szczególnie użyteczne, ponieważ można w nich trzymać (i ciągle mieć pod ręką) np. telefon lub przepis.

W każdej kuchni przydaje się mieć fartuch. Najlepiej mieć ich kilka i dobrze by, prócz tego typowego fartucha zakładanego przez głowę, także posiadać małą zapaskę – przyda się przy czystszych pracach, jak np. przyprawianie zupy czy dekoracja ciastek.

Do grilla natomiast zaleca się długie fartuchy zakładane przez głowę. Mają one głęboką kieszeń z przodu. Można w niej wygodnie trzymać sztućce grillowe.

Duży wybór

Dziś fartuchy można dostać w przeróżnych fasonach i kolorach. Można nabyć np. elegancki fartuch kuchenny stylizowany na fartuchy szefów kuchni. Dostępne są modele ze śmiesznymi grafikami, czy nadrukami. Popularne stają się także fartuchy personalizowane.

Czasem można natrafić na zestaw fartuchów dla całej rodziny. Dzieci będą czuły się wyjątkowo, jeśli w kuchni będą nosić mini wersję fartucha rodzica. Popularne są także fartuchy dla pary: dla niej z jakimś motywem w różowym kolorze, a dla niego – w niebieskim.

Elegancki fartuszek kuchenny może być także częścią wystroju kuchni; zwłaszcza, gdy występuje w zestawie z rękawicami ochronnymi i ściereczkami. Można dopasować kolor zestawu do kolorystyki kuchni, a można też – wybrać taki w kontrastującym kolorze.

Najnowszym trendem są fartuchy z motywami ludowym. Taki elegancki fartuch kuchenny można tematycznie dopasować do wzornictwa, jakie posiada ceramika kuchenna. Aż szkoda go zdejmować po skończonej pracy.

Szczyt mody kuchennej

Dla kobiet, dla których elegancja w kuchni jest ważna, szczególnie atrakcyjne będą fartuszki stylizowane na sukienki. Na pierwszy rzut oka ciężko jest zauważyć, że jest to tylko zwykły fartuch. Taki elegancki fartuszek kuchenny można nabyć w różnych kolorach. Może on mieć też falbanki, które sprytnie ukryją dopiero co powstałe plamy.