Skip to content Skip to footer

Implanty zębowe na ratunek uzębieniu.

W obecnych czasach coraz częstszym problemem staje się próchnica, która niszczy zęby. Jest to spowodowane współczesną dietą, która bogata jest w węglowodany, te zaś przekształcane są naszej jamie ustnej przez bakterię w kwasy uszkadzające szkliwo naszego zęba, a następnie struktury naszego zęba. Co jednak zrobić, gdy już jest za późno, a zęby nadają się jedynie do wyrwania?

Implanty i miniimplanty zębowe.

Kiedyś korzystano z gotowych protez tak zwanych „mostów”, teraz jednak stomatolodzy coraz częściej korzystają z implantów zębowych zarówno tytanowych jak i cyrkonowych, stosowane są też miniimplanty zębowe z tytanu i stopów z tytanu.

Implanty oraz miniimplanty zębowe są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia. Naukowcy odkryli, że tytan jest obojętny dla naszego organizmu, więc białe krwinki nie traktują go jako przeciwciała, dzięki czemu nie dochodzi do reakcji odpornościowej, która mogłaby spowodować zapalenie. Jest to jednak jeden z najdroższych zabiegów stomatologicznych, w związku z czym odkryto, że implanty cyrkonowe sprawdzają się równie dobrze, jak te tytanowe, mają przy tym barwę zbliżoną do naturalnego uzębienia.

Koszty implantów.

Sam zabieg wszczepienia implantów jest szybki, ponieważ całość robi się podczas jednego spotkania, zarówno wszczepienie implantu zębowego oraz porcelanowej korony. Jednak nie jest to wszystko, bo do zabiegu dochodzi samo przygotowanie, które wymaga tomografii komputerowej, konsultacji z dentystą. Na przykład implanty Ruda Śląska kosztują 3500 zł wliczone są już wszystkie koszty, nieco droższe są implanty chorzów.

Zabieg nie należy do najtańszych, jednak w porównaniu do standardowej protezy jest to o wiele wygodniejszy sposób dla posiadacza takiego implantu.

Zalety implantów.

Implanty zębowe są zdecydowanie trwalsze od protez. Nie złamią się. Nie ulegną żadnemu zniszczeniu. Dodatkowo w przeciwieństwie do zwykłej protezy (mostowej) nie trzeba ich przyklejać czy wyjmować. Co jest oszczędnością czasu. Jeśli chodzi o trwałość względem czynników biologicznych, a więc drobnoustrojów oraz kwasów organicznych uszkadzających szkliwo, niektóre korony porcelanowe wzbogacone są o złoto, co zapobiega powstawaniu takich procesów. Dodatkowo obecne zęby są zrobione tak, że nie widać różnicy pomiędzy tymi naturalnymi. Więc pomimo kosztów, to rozwiązanie, jest bardzo rozsądne.