Skip to content Skip to footer

Warto dbać o paznokcie

Zadbana kobieta powinna móc pochwalić się nienagannym wyglądem każdej części swojego ciała. Znaczenie ma skóra, twarz, włosy, stopy czy dłonie. W przypadku tych ostatnich i przedostatnich szczególną uwagę trzeba poświęcić paznokciom. Niestety wymagają one sporej troski, nie ma bowiem nie gorszego niż brudne, źle opiłowane, niewypolerowane paznokcie z narośniętymi skórkami czy odpryśniętym lakierem.

Jak mieć zawsze zadbane paznokcie?

Kiedy chce się zawsze zachwycać nienagannym wyglądem paznokci, które są ozdobą dłoni i stóp, trzeba przede wszystkim regularnie o nie dbać. Nie jest to łatwe, gdyż określone zabiegi trzeba wykonywać nawet co kilka dni. Dotyczy to zwłaszcza odsuwania lub wycinania skórek – warto podejść do tej kwestii poważnie, gdyż jest ona często bagatelizowana, gdy tymczasem ma ogromne znaczenie dla estetycznego wyglądu palców.
Poza tym fatalnie wyglądają paznokcie źle pomalowane czy też z odpryśniętym lakierem. Kiedy nie potrafi się dobrze ich pomalować lub też podejrzewa się, że nie będzie się w stanie malować ich odpowiednio często, lepiej tego nie robić. Szkoda jednak byłoby z tego rezygnować, gdyż modny kolor paznokci dodaje wiele uroku, warto więc po prostu przyłożyć się do zabiegu malowania.

Malowanie i zdobienie

Nie każda kobieta posiada zdolność idealnie równego pomalowania paznokci. W takich przypadkach lepiej się za to nie zabierać, a kiedy koniecznie chce się cieszyć pięknym wyglądem, jaki zapewniają najmodniejsze kolory paznokci, warto wybrać się do kosmetyczki. Można wykonać zwykły manicure, decydując się na wymarzony, modny kolor paznokci, a jeśli pragnie się, by efekt utrzymał się dłuższy czas, najlepszym wyborem będzie manicure hybrydowy lub tytanowy. Te metody stylizacji dają pewność, że modne kolory paznokci utrzymają się długi czas, a przy tym będą stale wyglądać tak samo dobrze – nie stracą nic ze swej głębi oraz blasku.

Nie trzeba przy tym wcale decydować się na tylko jeden kolor. Co prawda najmodniejsze kolory paznokci same w sobie prezentują się bardzo efektownie, ale jeśli chce się jeszcze mocniej zwracać na siebie uwagę i przyciągać wzrok otoczenia do swych dłoni, warto postawić na zdobienia czy różne metody stylizacji. Modne są na przykład paznokcie ombre, naklejanie różnego rodzaju ozdób czy też malowanie płytek na różne kolory.