Skip to content Skip to footer

Jak dbać o cerę, by jak najdłużej zachowała młody wygląd?

Upływu czasu nie da się uniknąć, tak samo jak związanego z tym starzenia, ale da się opóźnić pojawianie się takich zmian na skórze. Gdy dobrze dba się o cerę, można wyglądać nawet w dojrzałym wieku, podczas gdy nieodpowiednia pielęgnacja lub jej brak powodują, że objawy starzenia mogą pojawić się znacznie przed czasem, w całkiem młodym wieku.

Trzeba unikać tego, co szkodzi

Pielęgnacja skóry w celu zachowania jej młodego wyglądu i jędrności to tylko jeden z elementów. Drugim, niezwykle ważnym, jest unikanie czynników, które negatywnie wpływają na wygląd skóry. Jakie są to czynniki? Niewysypianie się, nadmierna ekspozycja na słońce (słońce osłabia wiązania kolagenowe, a także wysusza skórę), a także palenie papierosów – to zjawiska, które szkodzą skórze najmocniej.

Fatalnie działa też jednak brak pielęgnacji lub stosowanie kiepskich kosmetyków, źle dobranych do potrzeb skóry. By zachowała ona młody wygląd, ważne jest przede wszystkim jej nawilżanie. Kiedy nie można tego osiągnąć stosowaniem kremów, warto poddawać się zabiegom odżywczym i nawilżającym proponowanym przez salon kosmetyczny w Warszawie. Pozwoli to utrzymać skórę w doskonałym stanie.

Odpowiednia pielęgnacja

Jak było wspomniane, dla zachowania młodości skóra potrzebuje przede wszystkim nawilżania. By jednak składniki zawarte w kremach czy maseczkach dobrze się wchłonęły, wpierw trzeba wykonać oczyszczanie i złuszczanie skóry. Niektóre z takich zabiegów mogą nawet same w sobie poprawić wygląd skóry.

Takie działanie ma zwłaszcza oferowana przez salon kosmetyczny w Warszawie mikrodermabrazja, która nie tylko usuwa niedoskonałości takie jak zaskórniki, pryszcze i przebarwienia, ale może też usuwać drobne zmarszczki. Takie działanie oferują też peelingi medyczne.

Mocno odżywcze zabiegi – bardzo wskazane

Z wiekiem spada w skórze ilość niezbędnych jej składników, na przykład kolagenu i kwasu hialuronowego. Są one zawarte w kremach, jednak ich działanie jest powierzchniowe. Warto więc udać się do dobrego warszawskiego salonu kosmetycznego i poddać się specjalistycznym zabiegom, które skuteczniej niż samodzielne działania utrzymają skórę w dobrym stanie.

Mogą to być na przykład silnie odżywcze maski, które działają dużo intensywniej niż kosmetyki przeznaczone do użytku domowego. Znakomitym sposobem na zrewitalizowanie i dogłębne oczyszczenie skóry jest też mezoterapia – zabieg, który polega na wstrzykiwaniu silnie odżywczych substancji w skórę. Pozwala to dostarczyć je dokładnie tam, gdzie mogą być najlepiej wykorzystane, czyli do głębiej położonych warstw skóry.