Skip to content Skip to footer

Jak skutecznie przygotować się do biegania?

Bieganie jest jednym z najprostszych sportów, jednak niewiele osób wie, że powinniśmy odpowiednio przygotować się do uprawiania tego sportu, nawet jeżeli uprawiamy go rekreacyjnie. Bardzo często słyszy się o kontuzjach kończyn dolnych właśnie z powodu nieodpowiedniego przygotowania. Nie chodzi tu tylko o rozgrzewkę przed treningiem.

Przygotowania do biegania

Zanim jeszcze zaczniemy biegać, powinniśmy zdawać sobie sprawę, że bieg to spore obciążenie dla stawów naszych nóg oraz dla serca. Szczególnie osoby o sporej nadwadze na początek powinny ograniczyć się do marszu lub bardzo spokojnego truchtu. Po kilku tygodniach mogą przejść na wolny bieg przeplatany marszem.

Jeżeli jednak jesteśmy osobami bez przeciwwskazań do bardziej intensywnych treningów, to także powinniśmy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu naszego ciała. Po pierwsze rozgrzewka przed biegiem. Rozgrzewamy całe ciało, a nie tylko nogi. Podczas biegu pracują praktycznie wszystkie partie mięśniowe, więc zadbajmy o ich rozgrzanie.

Jakie akcesoria powinien mieć początkujący i średnio zaawansowany biegacz?

Niezwykle ważnym elementem jest obuwie. Jego wybór uzależniony jest od terenu, w jakim będziemy biegali, jednak powinno ono amortyzować wstrząsy podczas biegu. Wskazane jest specjalistyczne obuwie dla biegaczy, ale na początek powinny wystarczyć buty sportowe, jakie znajdziemy w większości sklepów obuwniczych.

Ciekawym rozwianiem są także smartwatche triathlonowe, które pozwalają na monitorowanie wielu funkcji naszego organizmu. Dzięki nim możemy monitorować m.in. tętno i dostosowywać intensywność treningu do naszych możliwości i wydolności.

Gdzie znajdę dobrej klasy smartwatche triathlonowe?

Oferta obejmująca m.in. smartwatche triathlonowe, która powinna zaspokoić wymagania każdego początkującego sportowca to m.in. oferta sklepów z akcesoriami sportowymi. Bardzo często tego typu produkty znajdziemy też w sklepach z odzywkami.

Przed decyzją na zakup urządzenia, jakim jest smartwatch triathlonowy, powinniśmy zapoznać się z jego funkcjonalnością oraz możliwościami, jakie daje użytkownikowi. Większość z nich ma na wyposażeniu oprogramowania i funkcje, które możemy użyć nie tylko podczas biegania, ale także w innych dyscyplinach sportowych.

Markowe smartwatche thriatlonowe znaleźć można w sklepie Watchbook.pl