Skip to content Skip to footer

Jak dieta wpływa na stan zdrowia?

Szybkie tempo życia, mało zbilansowana dieta, ekspozycja na zanieczyszczenia powietrza, stres – to wszystko negatywnie wpływa na stan zdrowia i może prowadzić do osłabienia, przemęczenia, a nawet rozwoju choroby. Jak wspomóc swój organizm? Dobrym rozwiązaniem jest przeprowadzenie od czasu do czasu kuracji sokowej.

Jak dieta wpływa na stan zdrowia?

Dieta ma ogromny wpływ zdrowie i samopoczucie – nie bez powodu znane przysłowie mówi, że jesteś tym, co jesz. Jeśli w codzienny jadłospisie brakuje warzyw i owoców, a pojawiają się za to duże ilości cukru i tłuszczu, szybko dochodzi do rozwoju nadwagi, mogą pojawić się zaburzenia hormonalne oraz choroby układu krążenia. Niezdrowa dieta powoduje także uczucie przewlekłego zmęczenia i osłabienia. Organizm skupia bowiem swoje wysiłki na przetrawieniu nadprogramowych kalorii, często brakuje mu witamin niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania mózgu i utrzymania koncentracji.

Dieta z soków – nie tylko na odchudzanie

Jak szybko poprawić swoje samopoczucie? Coraz większą furorę robi dieta sokowa. Można stosować ją przez jeden czy dwa dni, a można zdecydować się na tygodniową kurację. Detoks polega na odstawieniu posiłków stałych i zastąpieniu ich odżywczymi, pełnowartościowymi sokami z warzyw i owoców. Odpowiednio zaplanowana dieta z soków jest bezpieczna dla zdrowia i ma niezwykle korzystny wpływ na jego stan. Pomaga w ekspresowym tempie pozbyć się nadmiernych kilogramów i przywrócić prawidłowy balans kaloryczny, ale niesie wiele korzyści także dla osób, które nie mają problemów z wagą. Jest niezwykle bogata w minerały, szybko usuwa ich niedobory, nawadnia ciało, dostarcza antyoksydantów. Usuwa z ciała nagromadzone toksyny, oczyszcza je, przywraca świeży umysł i koncentrację.

Jak zaplanować dietę sokową?

Planując dietę sokową, warto najpierw dokładnie zapoznać się z zaleceniami lekarzy, sprawdzić wskazania i przeciwwskazania, wdrożyć plan przygotowujący do kuracji sokowej.Dieta sokowa, aby przynieść korzyści, a nie zaszkodzić musi być odpowiednio przygotowana. Najlepiej skorzystać z porady dietetyka albo pobrać jedno z gotowych, opracowanych przez specjalistę sokowych menu dostępnych w sieci. Ważne, aby dieta dostarczała odpowiednią ilość kalorii, składała się nie tylko z lekkich soków owocowych, ale również z pożywnych soków warzywnych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Sofra.com.