Skip to content Skip to footer

Kosmetyki do włosów przetłuszczających się. Co wybrać, by ograniczyć łojotok?

Włosy z tendencją do przetłuszczania się mogą być trudne w pielęgnacji. Jednak dobór odpowiednich kosmetyków może poprawić ich kondycję, a także przywrócić naturalną równowagę skórze głowy.

Dlaczego włosy się przetłuszczają?

Do przetłuszczania się włosów dochodzi na skutek łojotoku skóry głowy. Nadmierne wydzielane łoju na skalpie może mieć z kolei szereg innych przyczyn. Niekiedy jest to po prostu cecha indywidualna, ale może okazać się, że jest ono powiązane z określonymi problemami zdrowotnymi.

Najczęściej łojotok towarzyszy zaburzeniom gospodarki hormonalnej, która może być powiązana z nieprawidłową pracą tarczycy i innych gruczołów. Gdy łojotokowi skóry głowy towarzyszy przetłuszczanie się cery, trądzik, warto odwiedzić lekarza i wykonać odpowiednie badania hormonalne.

Jak zmniejszyć przetłuszczanie się włosów?

Ograniczenie przetłuszczania się skóry głowy, a tym samym włosów jest możliwe. Oczywiście, podstawa to kuracja skoncentrowana na stanie zdrowia, ale należy także pamiętać o właściwej pielęgnacji kosmetykami do włosów przetłuszczających się.

Dobór odpowiednich produktów ma tutaj bardzo duże znaczenie, ponieważ te niedopasowane do typu skóry głowy i włosów mogą dodatkowo nasilać problem.

Najlepsze kosmetyki do włosów przetłuszczających się

W sklepach można kupić różne produkty przeznaczone do oczyszczania i pielęgnacji włosów z nadmiernym przetłuszczaniem się. Takie kosmetyki do włosów mogą znormalizować pracę gruczołów łojowych, aby zredukować łojotok, a tym samym poprawić wygląd fryzury, która przez dłuższy czas będzie wyglądała na świeżą.

Kosmetyki polecane do włosów z łojotokiem:

– delikatne szampony oczyszczające bez SLS,
– szampony peelingujące – szampon i peeling 2 w 1,
– lekkie odżywki do spłukiwania lub w mgiełce,
– wcierki do skóry głowy,
– olejki do włosów.

Skóra głowy z łojotokiem – zasady pielęgnacji

Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty, warto pamiętać także o ważnych zasadach pielęgnacji.

Przede wszystkim do mycia włosów nie należy stosować zbyt ciepłej wody, która nadmiernie podrażnia skórę. Należy też ograniczać stylizację na gorąco – suszenie włosów, ich prostowanie, kręcenie. Aby nie obciążać nadmiernie fryzury, kosmetyki do włosów jak odżywki i maski najlepiej nakładać od połowy ich długości.

Kosmetyki do włosów dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.