Skip to content Skip to footer

Jak pozbyć się szpetnych blizn?

Jeśli posiada się blizny, które szpecą można zastanowić się nad wykonaniem takich zabiegów, które będą w stanie zredukować ich widoczność. W tym względzie można obecnie korzystać z coraz szerszego zakresu zabiegów począwszy od chirurgicznych, a kończąc na tych dostępnych w ramach medycyny estetycznej.

Zakres ingerencji podczas zabiegu

Obecnie w coraz większym stopniu można korzystać z zabiegów, które nie wymagają interwencji chirurgicznej, ale są w stanie, w znacznym stopniu, ograniczyć widoczność blizn. Do takich zabiegów zaliczają się te realizowane w ramach medycyny estetycznej. Takie zabiegi to między innymi:
– sonoferaza,
– jonoferaza,
– mezoterapia.W/w zabiegi medycyny estetycznej mogą być połączone z laserowym usuwaniem blizn, gdzie można uzyskać jeszcze większą skuteczność. Oczywiście wybór konkretnego zabiegu zależy między innymi od tego jak rozbudowana oraz jak głęboka jest blizna. Im większy rozmiar blizny, tym znacznie więcej zabiegów trzeba wykonać.

Skuteczność zabiegów laserowych

Do bezpieczniejszych zabiegów można zaliczyć laserowe usuwanie blizn. Jest ono szczególnie skuteczne przy mniejszych bliznach czy nowych bliznach. W tym względzie trzeba brać pod uwagę, że im bardziej świeża jest blizna, tym znacznie łatwiej będzie się jej pozbyć czy zmniejszyć jej widoczność. Jednocześnie przy wykonywaniu zabiegów laserowych są stosowane coraz bardziej zaawansowane urządzenia. W ten sposób skuteczność, jaką zapewnia laserowe usuwanie blizn, jest coraz większa. Ma to bardzo duże znaczenie szczególnie w przypadku osób, które mają blizny w bardzo widocznych miejscach, co jest w stanie bardzo niekorzystnie wpływać na wygląd.

Gdzie wykonać zabiegi?

Jeśli chce się wykonać laserowe usuwanie blizn niezbędne jest zdecydowanie się na odpowiednie miejsce wykonania zabiegów. Warto jest postawić na takie ośrodki, które posiadają nowoczesne urządzenia laserowe. Przekładać się to może na możliwość uzyskania znacznie większej skuteczności wykonywanych zabiegów. Warto jest wstępnie zapoznać się z różnymi miejscami, gdzie mogą być wykonane zabiegi laserowe, co pozwala wybrać takie, które mają odpowiednie warunki. Sprawdzić można również opinie klientów na temat wybranego ośrodka medycyny estetycznej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.