Skip to content Skip to footer

Jak walczyć z rozszerzonymi naczynkami?

Problem rozszerzonych naczynek dotyczy szczególnie osób ze skórą wrażliwą i płytko unaczynioną. Widoczne dobrze pod skórą czerwone punkty i plamy to coś z czym nieraz trzeba uparcie walczyć, zaś nic nie przynosi zadowalających efektów. Jak sobie radzić z problemem na co dzień i co można zrobić, by o nim zapomnieć?

Codzienna pielęgnacja twarzy

Od razu należy wspomnieć, że jedynym trwałym rozwiązaniem problemu jest laserowe zamykanie naczynek. Jeszcze przed zabiegiem można sobie jednak pomóc. Po nim też trzeba chronić skórę. Przykładem takiej domowej pielęgnacji są kremy dla cery naczynkowej, na przykład z wyciągiem kasztanowca. Należy także stosować ochronę przed słońcem w postaci bardzo wysokiego filtra przeciwsłonecznego.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by maskować problem za pomocą makijażu, ponieważ bez tego można się czuć bardzo niekomfortowo będąc stale zaczerwienionym. Na takie czerwone plamy pomaga zwłaszcza zielony korektor, zaś na to należy nałożyć dobrze kryjący podkład.

Jak chronić skórę naczynkową?

Wymaga ona nie tylko szczególnej pielęgnacji, ale także ochrony. Z pewnością nie wolno korzystać z solarium i chronić twarz nie tylko na plaży, ale także w mieście. Zalecane jest unikanie również silnych emocji i stresu, ale oczywistym jest, że nie zawsze jest to możliwe. Jeżeli tylko skóra wystawiona jest na silny wiatr, należy ją zabezpieczyć kremem oraz dodatkowo warstwą podkładu i pudru.

Takie formy ochrony konieczne są zawsze, zarówno przed jak i po zabiegu laserowego zamykania naczynek, co jest jedyną skuteczną metodą na pozbycie się rozszerzonych naczyń krwionośnych na stałe.Trzeba jednak dalej uważać, by kolejna naczynka się nie rozszerzały.

Laserowe zamykanie naczynek – siła wiązki laserowej

Podczas zabiegu laserowego zamykania naczynek światło lasera jest skierowane wprost do źródła problemu, czyli jest pochłaniane przez hemoglobinę. Dzięki temu naczynko wysusza się i znika. Dzieje się to raz na zawsze. Być może nie od razu uda się jednym zabiegiem pozamykać wszystkie naczynka.

Zależy to od tego, jak bardzo złożony jest problem. Jednakże zazwyczaj wystarczą maksymalnie trzy sesje i już można się cieszyć piękną skórą, nie zapominając oczywiście o ochronie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.