Skip to content Skip to footer

Lakiery mogą nie tylko zdobić, ale także pielęgnować paznokcie!

Manicure bardzo często kojarzony jest jako procedura, która pogarsza stan płytki paznokciowej. Jednak teraz w sprzedaży dostępne są także lakiery, które pielęgnują paznokcie!

Czy lakiery niszczą paznokcie?

Paznokcie pokryte kolorowymi lakierami wyglądają bardzo efektownie. Jednak częsty manicure może pogarszać ich stan, a przywrócenie ich do zdrowia może trwać nawet kilka miesięcy.

Dotyczy to przede wszystkim manicure hybrydowego, który wymaga odpowiedniego przygotowania płytki oraz nakładany jest na nią nawet na 3 tygodnie. Po takim manicure płytka jest cieńsza, może się kruszyć i łamać. Podobny rezultat może jednak pojawić się także wtedy, gdy stosowane są zwykłe lakiery do paznokci.

Kobiety, które lubią mieć pomalowane paznokcie, nie muszą jednak wcale rezygnować z takiego zabiegu. Aby ochronić swoje paznokcie przed uszkodzeniem, warto wybrać odpowiednie, profesjonalne lakiery do paznokci o właściwościach pielęgnacyjnych!

Lakiery mogą poprawić stan paznokci!

Teraz w sprzedaży można znaleźć lakiery do paznokci, które zawierają dodatek składników pielęgnacyjnych. Są to przede wszystkim profesjonalne lakiery do paznokci, które stosowane są w salonach manicure, lecz można kupić je również do użytku w domu.

W składzie takich właśnie lakierów znajdują się dodatkowe komponenty pielęgnacyjne, w tym między innymi biotyna oraz keratyna, które są ważnymi składnikami budulcowymi płytki paznokciowej. Dzięki nim paznokcie mogą być mocniejsze nawet przy regularnym manicure!

Alessandro – pielęgnujące lakiery do paznokci

Oferowane przez firmę Alessandro lakiery hybrydowe w wariancie PROLAQ nie tylko gwarantują wyjątkową estetykę oraz trwałość manicure, lecz również posiadają właściwości pielęgnacyjne.

Te lakiery do paznokci zawierają dodatek biotyny, keratyny, a także kofeiny, która poprawia kondycję płytki paznokciowej, a także przyspiesza jej wzrost. Dzięki temu dostępne w ofercie Alessandro lakiery nie przyczyniają się do pogorszenia stanu paznokci. Wprost przeciwnie – mogą zadbać o ich atrakcyjny, zdrowy wygląd.

Podsumowując, jeśli obawiasz się, że częsty manicure może zniszczyć Twoje paznokcie, wybierz profesjonalne lakiery do paznokci, które zawierają dodatek składników pielęgnacyjnych!