Skip to content Skip to footer

Jak wytrzymać post Ewy Dąbrowskiej?

O ile dieta Ewy Dąbrowskiej jest bardzo prosta dla wegetarian, wegan i witarian, o tyle trudniejsza dla osób odżywiających się tradycyjnie. Czeka ich bardzo dużo wyrzeczeń żywieniowych, co może odbić się na ich psychice, zwłaszcza w pierwszym okresie stosowania postu. Dlatego należy zadbać o wsparcie ze strony dietetyka.

Jak wytrwać przy diecie Ewy Dąbrowskiej?

Zanim zaczniemy post według dr Ewy Dąbrowskiej, powinniśmy poznać, co nas czeka i się do tego przygotować psychicznie. Być może drastyczne przejście na dietę warzywno-owocową z dnia na dzień okaże się zbyt trudne i frustrujące. Jeżeli walczymy z jakąś chorobą, na pewno będzie w nas dużo więcej motywacji, aniżeli wówczas, gdy zależy nam tylko na schudnięciu.

Poza tym ściągnięcie przykładowego jadłospisu z Internetu może okazać się dla nas zgubne. Dr Ewa Dąbrowska wyraźnie zaznacza, że jej dieta ma 4 etapy. Do nich należy przygotowanie się do diety, potem prawdziwa dieta i 2 ostatnie etapy to powolny powrót do normalnego żywienia. Dlatego, aby nie błądzić, lepiej skorzystać z usług znającego się na tej diecie specjalisty dietetyka.

Jak działa dieta Ewy Dąbrowskiej na organizm?

Wiedzieć musimy, że dieta Ewy Dąbrowskiej to przede wszystkim detoks, a więc organizm będzie powoli wytrącał z siebie toksyny. Będą one usuwane poprzez jelita, drogi moczowe oraz pory w skórze. Przygotować się musimy zatem do niezbyt miłych zapachów, zwłaszcza tych wydalanych z potem.

Możliwe, że przez wiele dni będziemy mieć kłopoty z uporaniem się z niemiłym zapachem skóry pomimo jej codziennej kąpieli. Taki stan będzie się utrzymywał tak długo, jak długo organizm będzie usuwać toksyny. Pomimo tych niezbyt miłych dla nas objawów zapachowych, z każdym dniem będzie do nas powracać zapał i energia.

Samowolne stosowanie diety Ewy Dąbrowskiej – czym skutkuje?

Jeżeli wprowadzamy dietę dr Ewy D. bez konsultacji z lekarzem i dietetykiem możemy, zamiast sobie pomóc, zaszkodzić. Źle ułożona dieta może nas osłabić i będziemy całkowicie wyzuci z sił. Wbrew pozorom, na talerzu musi znaleźć się naprawdę duża ilość urozmaiconych warzyw plus odpowiednio dobrane owoce.

Pójście na skróty i wybieranie roślin do jedzenia w ciemno to żaden post preferowany przez Ewę Dąbrowską. Jej dieta to silne lekarstwo, które stosuje się rozważnie pod okiem wykwalifikowanego dietetyka. Dostosowuje się dietę do stanu pacjenta i układa specjalistyczny indywidualny jadłospis, a osoba go stosująca jest pod stałym dozorem lekarskim.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Sofra.com.pl