Skip to content Skip to footer

Jakie fasony spódnic są obecnie modne?

Damskie spódnice są bardzo popularną częścią garderoby, ponieważ są wdzięcznym tematem dla projektantów, którzy tworzą wciąż nowe fasony i kroje. Te bardzo lubiane elementy ubioru doceniają kobiety w każdym wieku, ze względu na wygodę noszenia, a także na nieograniczone możliwości zestawiania ich w różnych konfiguracjach i stylach.

Jakie rodzaje spódnic są obecne w modzie damskiej?

Te elementy garderoby znane od wieków, na stałe do mody damskiej weszły na początku dwudziestego wieku. Wtedy właśnie kobiety doceniły ich wygodę i komfort noszenia, który jest nieporównywalnie lepszy niż ma to miejsce w przypadku ciężkich i krępujących ruchy sukien.

Początkowo noszono spódnice o długości do ziemi, bardzo rozbudowane, uszyte z kilku warstw materiału. Jednak z uwagi na niefunkcjonalność takiego stroju, projektanci zaczęli redukować ilość tkanin, aż powstały proste i wygodne modele sięgające do kostek.

Obecnie dominują trzy zasadnicze typy spódnic, które wyróżniają się innymi długościami. Spódnica maxi jest kontynuacją długich fasonów. Dzisiaj takie modele są noszone z reguły na większe wyjścia. Spódniczki mini, które są szyte z minimalnej ilości tkaniny, najchętniej noszą młode kobiety i dziewczęta. Modele midi są bardziej uniwersalne.

Dlaczego spódniczki midi są najbardziej lubiane przez współczesne kobiety?

Najbardziej lubiane i popularne spódniczki midi posiadają długości około kolana lub nieco poza kolano. Taka długość jest zawsze bezpieczna dla każdego typu nóg, dlatego panie zawsze takie spódniczki posiadają w swojej szafie.

Spódnica midi doskonale sprawdza się jako element stroju biurowego, gdzie w zestawieniu z żakietem lub elegancką bluzką zawsze oddaje profesjonalny charakter kobiety pracującej. Można także ten model dowolnie komponować ze wszystkimi krojami i fasonami.

Spódnica midi może być doskonałą bazą do komponowania każdego stylu w ubiorze i pasuje do każdej życiowej sytuacji.

Jakie fasony spódnic chętnie noszą kobiety?

Zwiewne, rozkloszowane spódniczki, szczególnie z kolorowych tkanin są świetną garderobą na lato, wakacje oraz wyprawy plenerowe.

Spódnice ołówkowe są noszone do pracy, do biura, w zestawie z marynarką.

Baleriny, bombki i plisowane świetnie pasują na imprezy.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą Salko – producentem odzieży damskiej