Skip to content Skip to footer

Korzeń kudzu jako pomoc w uzależnieniach

Zmagamy się z wieloma schorzeniami oraz problemami. Niektóre z nich wynikają ze słabości naszej psychiki. Mowa tutaj o nałogach. Pomimo wielu podejmowaniu wielu prób, przegrywamy nie jeden raz. Wielokrotnie się poddajemy twierdząc, że nie ma dla nas nadziei. Ale nie należy tak myśleć. Pomocą może okazać się kudzu root. Ta niezwykła roślina jest ratunkiem dla osób, które wielokrotnie przegrywały swoje zmagania z uzależnieniami. To także szansa dla rodzin osób chorych, nadzieja na poprawę stanu zdrowia bliskiej osoby.

Co to jest kudzu root?

Korzeń kudzu nazywany jest w medycynie chińskiej ge gen. Wykazuje niezwykłe właściwości. Pomaga osobom uzależnionym od alkoholu, narkotyków czy nikotyny wyjść z nałogu. Oczywiście istotne jest systematyczne stosowanie oraz motywacja do walki z problemem.Kudzu to pnącze, które w ciągu jednego dnia może urosnąć nawet 30 centymetrów. Jego korzeń osiąga długość do 2 metrów i to właśnie on jest wykorzystywany jako surowiec medyczny.

Jak działa korzeń kudzu?

Przede wszystkim pomaga w leczeniu alkoholizmu. Badania pokazują, że osoby zażywające kudzu tabletki lub proszek spożywały mniej wysokoprocentowych napojów, niż bez tego środka. Dodatkowo roślina ta wpływa na poprawę nastroju, co może owocować mniejszą chęcią sięgnięcia po środki odurzające. Nie będą one jedynym wyjściem, gdy przyjdzie gorszy czas, dzień załamania, by poprawić sobie samopoczucie. Jest to szansa dla wszystkich zmagających się z problemami uzależnień.

Dawkowanie i skutki uboczne

Przed przyjęciem preparatu należy zapoznać się z dawkowaniem opisanym na opakowaniu. Dostępne są kudzu tabletki oraz kudzu w postaci zmielonej (proszek). Nie należy przyjmować preparatu, gdy jesteśmy uczuleni na którykolwiek składnik, w czasie ciąży i karmienia piersią. Jeśli cierpimy na jakieś schorzenia, przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem, celem wykluczenia przeciwwskazań do przyjmowania.

Korzeń kudzu może stać się dobrą bronią w walce z nałogiem. Aby wykorzystać jego wszystkie cenne właściwości, należy pamiętać, by kupować produkt ze sprawdzonych i pewnych źródeł. W połączeniu z motywacją, wsparciem bliskich osób, chęcią wyjścia z uzależnienia mamy naprawdę ogromne szanse. Pokonanie trudności, choroby, nałogu jest możliwe. Należy jednak być konsekwentnym w działaniu. Warto korzystać z rozwiązań naturalnych, które nie ingerują poważnie w nasz organizm. Jeśli właściwości tej rośliny zostały potwierdzone, to należy korzystać z jej dobrodziejstwa.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.herbavis.eu/produkt/kudzu-root