Skip to content Skip to footer

Liposukcja laserowa – wady i zalety

Liposukcja laserowa to nowoczesna technika, która z powodzeniem stosowana może być w celu modelowania sylwetki. Stanowi ona alternatywę dla klastycznej metody odsysania tłuszczu i mimo dość wysokiej ceny jest chętnie wybierana. Dotyczy ona wybranych partii ciała i w związku z tym, dostępna jest między innymi liposukcja laserowa brzucha czy podbródka.

Liposukcja laserowa

Zbieg liposukcji laserowej wykorzystywany jest w celu usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej w obszarach, które są problematyczne oraz mało podatne na ukierunkowane działanie ćwiczeń fizycznych czy stosowanie diety. Należy podkreślić, że metoda ta nie ma na celu zmniejszenie ogólnej ilości komórek tłuszczowych i redukcję masy ciała u osób otyłych, a jedynie działanie miejscowe.

Liposukcja laserowa – działanie i skuteczność

Skuteczność liposukcji laserowej wynika z unikalnych cech promieniowania laserowego. Po pierwsze, wpływa ono na rozbicie komórek tłuszczowych, dzięki czemu mogą być one zassane przez specjalistyczny aparat lub też ulegają metabolizmowi i wydaleniu z organizmu. Ponadto, laser powoduje podskórne ogrzanie komórek, co przyczynia się do wzrostu przepływu krwi oraz syntezy włókien kolanowych. W następstwie tych procesów dochodzi do poprawy stanu skóry, w tym zwiększenia jej elastyczności i wygładzenia. Co istotne, liposukcja laserowa brzucha może stanowić odrębny zabieg lub też być uzupełnieniem metody przeprowadzanej w sposób tradycyjny. Wówczas możliwe jest uzyskanie bardzo widocznych efektów przeprowadzonych działań.

Liposukcja laserowa – zalety

Liposukcja laserowa jest zabiegiem, który zyskuje coraz większą popularność. Jest ona ceniona przede wszystkim za dość krótki czas potrzebny do jej przeprowadzenia oraz szybką rekonwalescencję. Dzięki temu nie ma konieczności przerwy od codzienne wykonywanej aktywności. Z uwagi na zastosowane znieczulenie miejscowe zabieg jest całkowicie bezbolesny. Jest on również mało inwazyjny co wpływa na jego bezpieczeństwo. Ponadto, podczas jego przyprowadzania dochodzi do koagulacji naczyń. Pacjenci cenią procedurę liposukcji laserowej z uwagi na bardzo szybki i trwały efekt nie tylko w postaci modelowania ciała, ale również możliwości poprawy jędrności oraz wyglądu skóry. Zabieg może być wykonywany w różnych obszarach ciała, w tym w okolicy brzucha czy podbródka.

Liposukcja laserowa – wady

Liposukcja laserowa jest procedurą, która ma bardzo nieliczne wady. Wśród nich wymienić można dość wysoką cenę oraz występowanie przeciwwskazań związanych z nadciśnieniem, chorobami serca, wątroby i nerek czy zaburzeniami krzepnięcia krwi.