Skip to content Skip to footer

Na co zwracać uwagę wybierając pomocnik fryzjerski?

Zakup pomocnika fryzjerskiego jest kwestią czasu dla większości osób, które pracują w tym zawodzie. To coś bardzo przydatnego, co może zdecydowanie ułatwić codzienne wykonywanie obowiązków. Na co zwracać uwagę przy zakupie tego sprzętu? O czym trzeba wiedzieć?

Kółka

Nie każdy pomocnik fryzjerski jest wyposażony w kółka. Tymczasem są one bardzo ważne, bo dzięki nim można bez trudu przestawiać mebel i wykorzystywać go dokładnie tam, gdzie jest potrzebny. Pomocnik powinien więc mieć niewielkie kółka, które mogą swobodnie poruszać się po płaskich i gładkich powierzchniach.

Dodatkową zaletą może też być możliwość zablokowania kółek. Dzięki temu, kiedy pomocnika ustawi się we właściwym miejscu, nie trzeba bać się tego, że się on samoistnie odsunie. Zdarza się przecież, że podłoga w salonie nie jest idealnie prosta albo że ktoś, przechodząc obok pomocnika, przypadkowo go popchnie. Możliwość zablokowania kółek rozwiąże ten problem.

Ilość szuflad

Każdy pomocnik fryzjerski jest trochę inny. Modele mogą więc różnic się od siebie wysokością oraz ilością szuflad. Warto o tym pamiętać, bo zdarzają się wersje, które trzy wysokie szuflady oraz takie, które mają pięć lub sześć niskich szuflad. Która wersja jest lepsza? To zależy od tego, co będzie przechowywane w meblu.

Przed zakupem dobrze jest się zastanowić, co będzie potrzebne i do czego będzie wykorzystywany pomocnik. Jeśli ma w nim być dużo produktów niskich albo o małych rozmiarach, to bardziej praktyczny będzie ten o niskich szufladach.

Materiał, z którego go wykonano

Jeśli chodzi o pomocników fryzjerskich, to ważny jest też materiał, z którego je wykonano. Pamiętajmy, że przechowywane są w nich kosmetyki lub inne produkty o różnych konsystencjach. Pomocnik powinien być odporny na zabrudzenia nimi i równocześnie powinien nadawać się do mycia i dezynfekcji – tak jak wszystkie inne przedmioty, które znajdują się w salonie.

Najbezpieczniej jest wybierać meble z tworzywa sztucznego, które najłatwiej jest utrzymać w czystości. Dzięki temu zadbanie o jego higienę będzie łatwe, a on sam będzie odpowiednio się prezentował i równocześnie będzie bezpieczny pod względem sanitarnym. To bardzo ważne zwłaszcza w czasach pandemii koronawirusa.

Pomocnik fryzjerski dostępny jest w ofercie Esglas.