Skip to content Skip to footer

Na co zwrócić uwagę wynajmując autokar na wesele?

Organizując swój ślub i wesele młodzi zwykle biorą pod uwagę nie tylko swoje upodobania, ale również komfort bliskich, którzy mają z nimi świętować ten ważny dzień. Widoczne jest to nie tylko w doborze muzyki czy menu, ale także w zapewnieniu im pewnych udogodnień. Wśród nich może być wynajem autokaru na wesele, tylko jak to zorganizować?

W jakich sytuacjach warto postawić na autokar na weselu?

W czasach gdy niemal każda rodzina ma swój samochód, wynajem autokaru na wesele może się wydawać zbędnym wydatkiem. Jednak przyjęcie weselne to spotkanie najbliższych Pary Młodej, podczas którego wznosi się liczne, ale nie bezalkoholowe, toasty za zdrowie Nowożeńców.

By goście nie ryzykowali powrotu do domu lub hotelu na podwójnym gazie warto zorganizować im transport. Zwłaszcza gdy większość rodziny mieszka blisko siebie, lub będzie zakwaterowana w jednym miejscu. Podobnie w sytuacji gdy dom weselny jest mocno oddalony od miejsce składania przysięgi. Najłatwiej wtedy postawić na Wynajem autokaru na wesele.

Z jakim kosztami trzeba się liczyć?

Młodzi, myśląc o wynajmie autokaru na wesele mogą obawiać się kolejnych kosztów. Wynajem autokaru nie jest najtańszy, choć można znaleźć oferty już od około 400 złotych za godzinę, to najczęściej będzie to koszt wynoszący raczej około 700 do nawet 1000 złotych w zależności od standardu.

Właśnie dlatego ważne jest, żeby przed podpisaniem umowy z przewoźnikiem zorientować się ilu gości faktycznie będzie chętnych do skorzystania z takiego udogodnienia. Czasem, gdy jest ich niewielu, a trasy do pokonania niezbyt długie, lepiej jest wynająć jeden lub kilka busów. Taka opcja to koszt zaczynający się od 50 złotych za godzinę i jednego busa.

O czym nie można zapomnieć?

Choć wynajem autokaru nie jest tak skomplikowany jak wynajem sali na wesele, to nie warto z tym zwlekać do ostatniej chwili, żeby się nie rozczarować. Bywają terminy, w których dostępność nawet busów może być mocno ograniczona, nie mówiąc już o autokarze w lepszym standardzie.

Rezerwacja autobusu z większym wyprzedzeniem pozwala też wybrać firmę przewozową o dobrej opinii, posiadającą większą flotę. A w przypadku nawet niewielkiej awarii dostępność zastępczych pojazdów pozwoli uniknąć dodatkowej porcji niepotrzebnych nerwów.