Skip to content Skip to footer

Najbardziej skuteczne metody transplantacji włosów

W Polsce transplantacja włosów wykonuje się już od lat 80., jednak to dopiero ostatnie lata pozwoliły na wykorzystywanie jak najbardziej nowoczesnych rozwiązań. To właśnie dzięki temu teraz pacjenci mogą skorzystać z innowacyjnego przeszczepu fue. Przeszczep fue jest dużo mniej inwazyjny niż inne metody wykorzystywane alternatywnie.

Metody przeszczepu włosów

Metody przeszczepu włosów wykorzystywane w klinikach na całym świecie zawsze są dobierane do konkretnego pacjenta. Najczęściej możliwy jest przeszczep fue, podczas którego pobiera się indywidualne pojedyncze mieszki włosowe z konkretnych fragmentów skóry głowy, a następnie wszczepia się je tam, gdzie włosów zaczyna brakować. Przeszczep fue opiera się na doskonałej technice chirurga oraz reszty zespołu medycznego, a także wykorzystywanym sprzęcie. Pierwszy etap zabiegu to pobranie pojedynczych mieszków włosowych, co robione jest tak dyskretnie, że w przyszłości nie powstaną w tym miejscu blizny. Drugi etap to wszczepienie mieszków w tak zwany rejon biorczy. Na pełny efekt trzeba będzie poczekać kilka miesięcy, jednak warto – pacjenci są zachwyceni tym, jakie możliwości daje przeszczep fue.

Przeszczep włosów fue cena

Przeszczep włosów fue cena to często poszukiwana przez pacjentów fraza. Chcieliby oni przynajmniej w pewnym zarysie dowiedzieć się, ile będzie kosztować w ich przypadku zabieg. Wszystko uzależnione jest od ilości pobranych mieszków włosowych podczas zabiegu. Im więcej pobiera się ich, a następnie wszczęcia, tym0 też wyższa jest cena. Może ona wynosić od kilku do nawet kilkunastu tysięcy zł. Zawsze pacjent dowiaduje się tego na wstępnej konsultacji, podczas której otrzymuje wszystkie ważne informacje dotyczące sposobu przygotowania się do zabiegu. To właśnie wtedy też oceniany jest stan zdrowia włosów pacjenta oraz ustalana jest przyczyna łysienia.

Dla kogo rekomendowany jest przeszczep fue

Przeszczep fue rekomendowany jest dla osób posiadających ciemne proste włosy – to właśnie u tych osób najłatwiej jest pobrać pojedyncze mieszki włosów. Przeszczep ten jest również polecany dla osób mających skłonność do powstawania blizn, przerostów, które później szpeciłyby jego głowę. Po transplantacji włosów metodą fue możliwe jest noszenie nawet bardzo krótkich fryzur, gdyż nie powstają żadne blizny. Przeszczep fue to jeden z najbardziej nowatorskich sposobów na leczenie łysienia. Daje szansę na gęste i zdrowe włosy.