Skip to content Skip to footer

Zdrowe gotowanie nie musi być skomplikowane!

Kiedy zaczynamy się zdrowo odżywiać, bardzo często czujemy się przytłoczeni nowymi przepisami. Nasz sposób jedzenia zupełnie się zmienia i odrzucamy to, jak gotowaliśmy wcześniej. Musimy nauczyć się wszystkiego od nowa! Ale czy na pewno? Zdrowe gotowanie wcale nie musi być trudne. Szczególnie kiedy mamy dostęp do sklepów takich jak https://sklep.vitapol.net/.

Proste, zdrowe śniadania

Rano bardzo często jesteśmy w biegu i zapominamy o śniadaniu. Jest to duży błąd, bo przecież śniadanie to najważniejszy posiłek dnia! Jeśli je ominiemy, bardzo szybko poczujemy się głodni i zmęczeni. Co więcej, osoby, które nie jedzą śniadań, są bardziej skłonne do podjadania wieczorem, co, jak wiemy, nie służy naszym biodrom! Co więc można zjeść rano, żeby było i zdrowo i smacznie?

„Overnight oats” – hit z USA?

Na pewno dobrym pomysłem będzie owsianka, którą możemy przygotować jeszcze poprzedniego dnia. Vitapol ma w ofercie wszystkie składniki, jakie będą nam potrzebne! Wystarczy, że zalejemy płatki owsiane wodą lub mlekiem (może być roślinne), wymieszamy i odstawimy naszą miksturę na noc do lodówki. Płatki owsiane nasiąknął i będą idealne na śniadanie. Możemy też zdecydować się na jakieś dodatki. Ciekawa będzie na pewno marmolada morelowa z Vitapolu, albo orzechy czy świeże owoce. Tutaj możliwości jest bez liku, więc na pewno nie będziemy się nudzić z takim śniadaniem.

Czy sałatka to nuda?

Absolutnie nie! Nie musimy przecież codziennie jeść tego samego miksu sałat z pomidorem i jajkiem! Sałatki mogą składać się z tak wielu warzyw i owoców, jak tylko jesteśmy sobie w stanie wyobrazić. Na stronie Vitapolu możemy znaleźć wiele ciekawych składników, które sprawią, że sałatka już nigdy nie będzie nudna. Dobrym przykładem będą tutaj gruszki w occie, które mają tak wyjątkowy smak, że ciężko będzie się od nich oderwać. Warto próbować różnych składników i znaleźć coś, co będzie nam odpowiadało w stu procentach. Najlepsze jest to, że możemy codziennie jeść inną sałatkę, która zawsze będzie smakowała zupełnie inaczej. Warto poeksperymentować, zamiast ograniczać się do tego, co już znamy. Szczególnie, że mamy takie sklepy jak Vitapol, więc wyszukane składniki są w zasięgu naszych rąk!

Zdrowe żywienie nie musi być nudne i skomplikowane! Jest cała masa prostych przepisów, które zaskoczą nas swoim smakiem. Nie pozwalajmy, by nuda zagościła w naszych kuchniach! Wystarczy trochę zapału i chęci, żeby urozmaicić swoje posiłki!