Skip to content Skip to footer

Najlepsze lampy do paznokci wykonywanych w domu

Każda kobieta pragnąca rozpocząć swoją przygodę z wykonywaniem paznokci hybrydowych w domu zastanawia się przede wszystkim jaką lampę wybrać. Czy lampy najpopularniejszych marek są rzeczywiście aż tak dobre? A może lepiej wybrać coś tańszego, ale równie skutecznego? Czy lampy w salonach to te same, które są sprzedawane jako te do domowego użytku? Odpowiemy na wszystkie te pytania.

Lampy UV

Lampy do utwardzania paznokci typu UV był swego czasu najpopularniejsze. Są to najprostsze lampy, które utwardzą hybrydę, ale mogą nie poradzić sobie już z żelem. Ich moc to 9W, 18W lub 36W. Im mocniejsza lampa, tym lepsza, więc najlepszym wyborem w tym przypadku będzie 36W. Czas utwardzania paznokci pod taką lampą to około 2-3 minut. Mocno napigmentowane kolory zaleca się utwardzać nawet dwa razy. W lampach UV należy pamiętać o regularnej wymianie żarówek.

Najnowsze lampy LED do paznokci

Lampa LED do paznokci cieszy się już większą popularnością od UV, ponieważ jest sprawniejsze i znacznie lepiej utwardza lakier. Inwestując w sprzęt do wykonywania paznokci metodą hybrydową lub żelową, warto wydać odrobinę więcej pieniędzy, a mieć w domu fajną lampę, która długo posłuży i z pewnością nie zawiedzie. Tutaj również uwagę należy zwrócić na moc lampy. Lampy LED można kupić nawet o tak niskiej mocy jak 6W. Niestety pod tak słabą lampą paznokcie mogą słabo się utwardzić, a lakier zacznie się marszczyć i szybko odpadnie. A przecież w stylizacji paznokci metodą hybrydową chodzi przede wszystkim o trwałość.

Jaki kształt lampy jest najlepszy?

Lampy o kształcie mostka są często polecane na domowy użytek, ponieważ są malutkie, łatwo je przenosić w różne miejsca mieszkania, nie ważą zbyt wiele. Mają jednak jedną wadę – mogą niedokładnie utwardzić lakier z każdej strony. Lampa LED do paznokci o typie zabudowanym jest o tyle lepsza, że rozprasza światło równomiernie, dzięki czemu stylizacja jest naprawdę trwała. Lampy w typie zabudowanej budki są efektywniejsze i często szybsze. Profesjonalne stylistki paznokci korzystają tak naprawdę z tych samych technologii, które są dostępne dla każdego użytkownika. W salonie kosmetycznym możemy jednak oczekiwać lampy za kilkaset złotych, która łączy w sobie wiele najnowszych technologii (na przykład lampy dual led 54W). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by taką lampę zakupić sobie do własnego mieszkania – jest to jednak spory wydatek, jeśli paznokcie wykonujemy tylko na własny użytek.

Lampy led do paznokci dostępne są w ofercie Beautysystem.pl.