Skip to content Skip to footer

Nie bój się dentysty!

Wizyta u dentysty jest jednym z najczęstszych i najbardziej irracjonalnych lęków. Pamiętaj, że stomatolodzy są po to, aby nam pomóc – chcą aby nasze uzębienie było zdrowe i piękne. Większość dentystów stara się oszczędzić niepotrzebnego stresu i bólu pacjentom. Nie rezygnuj zatem z regularnych kontroli. Klinika stomatologiczna Chorzów zachęca pacjentów do profilaktyki.

Piękny uśmiech gwarancją sukcesu!

Białe, równe zęby zdecydowanie zwiększą naszą pewność siebie. Stomatologia estetyczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pacjentów i oferuje szeroki wachlarz usług. Wybielanie, korekta wad zgryzu, implanty, protezy, korony porcelanowe, licówki to tylko kilka przykładów. Nigdy nie jest za późno na to, żeby skorzystać z tych usług. Klinika stomatologiczna Chorzów na pierwszym miejscu stawia zadowolenie swoich pacjentów, bo uśmiech pomaga nam w życiu.

Zdrowe zęby poprawią jakość życia.

Ubytki w zębach bywają bardzo dokuczliwe – powodują ból i dyskomfort w jamie ustnej. Nie należy odkładać w nieskończoność wizyty u stomatologa. Plombowanie trwa maksymalnie godzinę, a z bólem zęba możemy się zmagać tygodniami. Lepiej zgłosić się wcześniej do dentysty, ponieważ wtedy mamy szansę uchronić się przed leczeniem kanałowym lub wyrywaniem zęba. Pamiętaj, że zdrowie zębów ma ogromny wpływ na zdrowie całego organizmu m.in. serca, nerek, mózgu. Stomatolog chorzów oferuje nowoczesne metody leczenia i diagnostyki. Jeśli planujesz ciążę tym bardziej należy odwiedzić stomatologa – zły stan zębów może spowodować przedwczesny poród lub niską masę urodzeniową dziecka.

Codzienna higiena jamy ustnej

Aby uniknąć częstych wizyt u dentysty, należy dbać o nasze zęby codziennie szczotkując je rano i wieczorem. Istotny jest też wybór odpowiedniej szczoteczki do zębów, pasty, płynu do płukania jamy ustnej, nici dentystycznej. Pamiętaj, aby unikać pokarmów, które mogą powodować przebarwienia i próchnicę. Nasze zęby może też niszczyć burksizm – nawykowe zgrzytanie zębami. W razie jakichś wątpliwości stomatolog Chorzów służy radą. Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć.

Zainwestuj w zdrowy i piękny uśmiech już dziś. Być może stanie się on początkiem nowego rozdziału w twoim życiu. Klinika dentystyczna Chorzów dba o wysoki standard swoich usług i komfort swoich pacjentów. Nie musisz się już bać dentysty!