Skip to content Skip to footer

Odchudzanie na wczasach

Zrzucenie zbędnych kilogramów to trudny cel do osiągnięcia. Często na co dzień trudno go osiągnąć, ponieważ niezdrowe nawyki żywieniowe oraz mała aktywność fizyczna sprawiają, że waga stoi w miejscu. Czasami nawet pnie się do góry. Jeśli chcemy skutecznie rozprawić się z kilogramami, warto pomyśleć o wczasach odchudzających.

Czym są wczasy odchudzające?

Wczasy odchudzające to wyjazdy organizowane do ośrodków położonych w różnych częściach Polski, podczas których uczestnicy nastawiają się na cel związany ze zrzuceniem zbędnych kilogramów. Dlatego też podczas takich turnusów mają sporo aktywności fizycznej, a także lekkostrawną dietę.

To doskonały czas, aby zająć się sobą i wypracować dobre nawyki żywieniowe. To może być pierwszy krok, taki impuls do tego, by zmiany wprowadzić na stałe. Efekty, w postaci utraty kilogramów, motywują do tego, by starać się dalej. Dają energię i sprawiają, że chce nam się bardziej. Dlatego też wczasy będą dobrym pomysłem dla osób, które nie mogą samodzielnie zrzucić nawet jednego kilograma.

Dla kogo wczasy odchudzające?

Czasami brakuje pomysłów na to, gdzie wybrać się na urlop. Wczasy nastawione na odchudzanie mogą być ciekawym pomysłem na wakacje. Można wyjechać na taki wypoczynek właśnie już wczesną wiosną, albo poczekać do lata.

To doskonały pomysł na wyjazd we dwoje, z partnerem, mężem. Można pojechać też na przykład z siostrą, mamą albo przyjaciółką. Ciekawą opcją są również wyjazdy w grupie, kiedy to kilka osób jedzie razem, aby wspólnie walczyć o cel, a następnie motywować się do walki o zrzucenie kilogramów po powrocie.

Wsparcie specjalistów na wczasach

Podczas wczasów odchudzających możemy liczyć na wsparcie specjalistów. To nie tylko dietetycy, ale też fizjoterapeuci, trenerzy personalni, często psychologowie i psychodietetycy.

Takie wsparcie może być bardzo ważne dla tych uczestników, którzy chcieliby więcej dowiedzieć się na temat swoich negatywnych schematów i przekonań związanych z odżywianiem się. Cenne jest również to, że można ćwiczyć pod okiem trenerów, którzy na przykład pokazują, jak prawidłowo wykonywać różne ćwiczenia. Dzięki temu czas spędzony na siłowni jest bardziej efektywny. Podczas wczasów nie tylko gubi się kilogramy, ale też modeluje sylwetkę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu Zdrowia Sofra.