Skip to content Skip to footer

Zasady pielęgnacji cery naczynkowej

Cera naczynkowa charakteryzuje się przede wszystkim uwidaczniającymi się na niej pajączkami. A te pajączki to nic innego jak rozszerzone i widoczne naczynia krwionośne. Jak się ich pozbyć? Zamykanie naczynek na twarzy przeprowadzane jest przy pomocy technologii laserowej. Domowa pielęgnacja też ma jednak spore znaczenie.

Pielęgnacja musi być delikatna

Cera naczynkowa na ogół jest cerą wrażliwą. Właśnie z tego powodu nieraz trudno dopasować do niej takie kosmetyki, które przede wszystkim by jej nie szkodziły. Klasyczne zapachowe produkty mogą tylko pogorszyć problem. Lepiej więc wybierać te hipoalergiczne. Są to produkty delikatne, charakteryzujące się bezpiecznym składem. Nie zaszkodzą ani skórze wrażliwej, ani tej naczynkowej.

W składach kosmetyków hipoalergicznych nie ma żadnych substancji, które mogłyby poważniej zaszkodzić skórze. Nie zawierają one alkoholu, sztucznych substancji zapachowych, chemicznych barwników czy silnych myjących chemikaliów. Są gwarancją delikatnej i bezpiecznej pielęgnacji. Nigdy nie podrażnią skóry.

Cerę należy chronić przed słońcem

Często tuż po przeprowadzonym zabiegu zamykania naczynek na twarzy pacjenci otrzymują zalecenie, by używać kremów z filtrami. A tak naprawdę cerę należy chronić przed słońcem zawsze i to przez cały rok, zwłaszcza jeśli jest to cera naczynkowa, na której pod wpływem promieniowania naczynia krwionośne będą jeszcze bardziej się uwydatniać.

Produkt mający zabezpieczyć skórę przed słońcem musi być jednak dostosowany do aktualnej pory roku. Latem i wiosną można sięgać po lżejsze kremy. Zimą powinny być one znacznie tłustsze, by nie zamarzały na skórze.

Pielęgnacja to nie wszystko

Typowo domowe zabiegi pielęgnacyjne mogą oczywiście pomóc, ale działają one jednak bardziej profilaktycznie, dlatego nigdy nie doprowadzą do zamknięcia naczynek, które uległy już rozszerzeniu. Mając z nimi problem, trzeba zająć się nim z innej strony. W tym celu konieczna okazuje się wizyta w gabinecie medycyny estetycznej.

W takim gabinecie można bowiem wybrać się na profesjonalne zamykanie naczynek na twarzy, przeprowadzane przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii laserowej. Laser momentalnie obkurczy naczynka. Sprawi, że już po jednym zabiegu przestaną być one widoczne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.