Skip to content Skip to footer

Palety do konturowania

Konturowanie to ważny element makijażu. Pozwala wydobyć kształt twarzy, podkreślając jego atuty. Kompaktowym rozwiązaniem są przy tym palety do konturowania, zawierające odpowiednio dobrane połączenie bronzera, rozświetlacza oraz różu.

Zalety palet

Palety do konturowania umożliwiają nadanie twarzy właściwych, proporcjonalnych kształtów. Ich kompozycja kolorystyczna oraz przyjemna w aplikacji konsystencja sprawiają, że można dzięki nim stworzyć olśniewający efekt. Co ważne, umiejętne modelowanie twarzy wygląda niezwykle naturalnie i podkreśla atuty każdej kobiety.

Praca z paletami do konturowania stanowi zatem prawdziwą sztukę makijażową, stąd też odpowiednia aplikacja produktów jest nieco czasochłonna. Efekt finalny z pewnością na to zasługuje, a spojrzenia zachwytu będą odpowiednią rekompensatą włożonych starań.

Sposób aplikacji

Profesjonalni makijażyści podpowiadają, w jaki sposób aplikować poszczególne produkty. Co ważne, zarówno bronzery, rozświetlacze, jak i róże wymagają użycia innego rodzaju pędzla. Każdy z nich jest bowiem dedykowany określonemu produktowi sypkiemu. Sam zaś sposób ułożenia produktów w palecie, sugeruje odpowiednią kolejność ich aplikacji.

Konturowanie twarzy należy zatem zacząć nakładając bronzery. Umieszcza się go w zagłębieniu poniżej kości policzkowych, pod linią żuchwy oraz oraz wokół szczytu czoła. W tych miejscach bowiem naturalnie załamuje się światło. Już sama aplikacja bronzera pozwala na optyczne wyszczuplenie twarzy. Natomiast rozświetlacz jest odpowiedni na szczytach kości policzkowych, centralnej części nosa, skroniach oraz tzw. łuku Kupidyna, czyli wgłębieniu powyżej górnej wargi. Z kolei róż jest wykończeniem całego konturowania, i podkreśla zdrowy kolor skóry. Dlatego wystarczy go nałożyć na uwydatnianą podczas uśmiechu część policzków.

Wersje kolorystyczne

Z myślą o różnych karnacjach i odcieniach skóry, powstają odmienne tonacje palet do konturowania. Zmniejsza to ryzyko tworzenia nieestetycznych ciemnych plam lub trudności podczas blendowania kolorów.

Ciekawą alternatywą są również rozbudowane wersje tego rodzaju palet, zawierające kilka odcieni produktu, w ramach jego poszczególnych rodzajów. Wybrane marki zapewniają także możliwość opracowania spersonalizowanej palety do konturowania.

Bronzery znaleźć można w ofercie kosmetykizameryki.pl