Skip to content Skip to footer

Rodzaje spódnic

Spódnice zajmują szczególne miejsce w szafie kobiety i chociaż na co dzień zostały wyparte przez bardziej wygodne spodnie, to jednak przy szczególnych okazjach spódnice grają najważniejszą rolę.

Rodzaje spódnic ze względu na długość.

Spódnice ze względu na długość dzieli się w zasadzie na trzy rodzaje: mini, midi i maxi. Mini to krótka spódniczka, zazwyczaj do połowy uda, w całości eksponująca kobiece nogi. Spódnica midi jest trochę dłuższa, zazwyczaj sięga do kolana lub lekko za nie. Najdłuższe są spódnice maxi, które sięgają do kostek albo do samej ziemi i są idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które nie lubią pokazywać nóg, ale mimo wszystko chcą się poczuć kobieco.

Rodzaje spódnic ze względu na kształt.

Ze względu na kształt albo fason wyróżnia się znacznie więcej spódnic, niż ze względu na ich długość. Najpopularniejszymi kształtami spódniczek są te w kształcie litery A, czyli rozkloszowane ku dołowi. spódnice ołówkowe ciasno przylegające do ciała i podkreślające kobiece walory czy asymetryczne spódnice. W każdym przypadku istnieje dość sporo wariacji, więc łatwo znaleźć odpowiedni dla siebie rodzaj.

Jak znaleźć spódnicę idealną dla siebie?

Nie każdy fason i długość pasuje każdej kobiecie. Niektóre wzory mogą niepotrzebnie wyeksponować ewentualne mankamenty figury i je uwydatnić zamiast ukryć. Inne z kolei mogą nie pasować do sytuacji albo wieku noszącej ich pani. Warto jednak eksperymentować w tym temacie, sprawdzać co najlepiej pasuje do danej sylwetki i jakie budzi emocje w otoczeniu. Najważniejsze, żeby dobrze się czuć we własnej skórze.

Spódnice i sukienki odpowiednio dobrane mogą podkreślić kobiece walory i uczynić je atrakcyjnymi dla oka. Odpowiednio dobrany strój nierzadko jest wizytówką i wpływa na pierwsze wrażenie jakie dana osoba na nas wywiera. Chociaż spódnice zazwyczaj są mniej wygodne od spodni, to do niektórych okazji są wręcz stworzone. Wesela, chrzciny czy inne uroczystości rodzinne to idealna okazja, żeby włożyć spódnicę. Spódnica jak mało które odzienie potrafi wizualnie zmieniać sylwetkę, więc warto poznać kilka modowych trików, żeby móc je wykorzystać we właściwym momencie. Czasami odpowiedni strój może wiele zmienić w tym jak postrzegają nas inni i my siebie samych.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą Salko – producentem odzieży damskiej