Skip to content Skip to footer

Pomysły na weekend we dwoje

Pomysłów na weekend we dwoje może być bardzo wiele. Jest to zależne od osobistych preferencji danej pary. Jedni lubią romantyczny weekend w zaciszu w górach, inni wolą plażowanie nad morzem, a jeszcze inni relaksują się podczas uprawianiu ekstremalnych sportów.

Ciekawe miejsca w Polsce

Polska oferuje naprawdę ogromną ilość ciekawych miejsc, tym bardziej że obecnie turystyka rozwija się coraz prężniej. Można skorzystać z licznych ofert działalności agroturystycznej, ale także spędzić romantyczny weekend we dwoje nad morzem w hotelu bądź Spa. Jeżeli zaś nie nad morzem to warto wybrać się na mazurskie jeziora lub też w polskie góry – Tatry czy o wiele bardziej dzikie – Bieszczady. Świetnym sposobem na wspólne spędzanie czasu może być także zwiedzanie pięknych polskich miast i wspólne oglądanie licznych zabytków.

Weekend we dwoje nad morzem

Morze Bałtyckie i miejscowości nad nim zlokalizowane są częstym celem polskich turystów. Weekend we dwoje nad morzem można spędzić na różne sposoby. Najlepiej jest wybierać ośrodki turystyczne zlokalizowane tuż w pobliżu plaży. Spacery nad morzem przy wschodach i zachodach słońca to niezapomniane chwile dla każdej zakochanej pary. Hotele oferują bardzo dużo różnych zajęć np. basen, Spa, jacuzzi, z których można korzystać nawet w chwilach brzydkiej aury. Dla osób lubiących aktywny wypoczynek proponowane są wypożyczalnie rowerów czy kajaków. Wszystko po to by weekend we dwoje nad morzem był niezapomniany, umożliwił pełen relaks oraz zacieśnienie wzajemnych uczuć.

Pomysły na weekend we dwoje w Polsce

Planowanie miejsca na weekend należy zacząć od rozeznania gdzie są ciekawe miejsca oraz jaką kwotę przeznacza się na tego typu rozrywkę. Jeżeli nie przepada się za tłumnymi plażami nadmorskimi warto wybrać się w góry. Świetnym pomysłem może być Kotlina Kłodzka, Bieszczady, Tatry. Ponadto warto odwiedzić np. Sandomierz, Kazimierz Dolny czy Kraków, gdzie oprócz życia towarzyskiego można dowiedzieć się sporo o historii Polski.

A może za granicą?

W przypadku, gdy chce się spędzić tylko weekend za granicą warto skupić się na większych miastach. Dobrze jest dopasować kierunek wyjazdu do pory roku. Obecnie podróż za granicę nie jest zbyt wielkim wydatkiem, jako że istnieje całe mnóstwo tanich linii lotniczych, które za grosze oferują przelot do danego miejsca. Polacy bardzo chętnie odwiedzają np. stolicę Portugalii – Lizbonę, łotewską Rygę czy litewskie Wilno. Bardzo romantycznym miastem jest czeska Praga oraz od dawien dawna – francuski Paryż.