Skip to content Skip to footer

Wygoda na co dzień – henna brwi

Decydując się na zabieg nakładania henny na brwi, zapewniamy sobie w bardzo łatwy i nieinwazyjny sposób lepszy wygląd bez wydawania setek złotych.

Henna brwi – co to jest?

Zabieg nakładania henny na brwi to bardzo prosta metoda na przyciemnienie włosków brwi na kilka tygodni. Efekt nie jest trwały, dlatego nie ma obawy, że w razie niekorzystnego efektu zabiegu, nie ma możliwości się rozmyślić.

Jest to zabieg, który można przeprowadzić w domowym zaciszu z pomocą dostępnych w drogeriach środków lub u kosmetyczki, w połączeniu z regulacją brwi i – dla osób, które chcą podkreślić także oprawę oczu – henną rzęs.

Sama henna jest naturalnym barwnikiem, który jest w pełni bezpieczny dla skóry. Jest pozyskiwana z rośliny o nazwie lawsonia bezbronna. Henna była znana już przed wiekami, kiedy to używano jej w starożytnym Rzymie do farbowania mumii zasłużonych mieszkańców. Obecnie znajduje zastosowanie w kosmetyce jako środek barwiący i pielęgnujący.

Jak wygląda zabieg nakładania henny na brwi?

Zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w domu, procedura jest ta sama – tyle że kto inny ją wykonuje. Kosmetyczka zazwyczaj zabieg poprzedzi regulacją brwi, czyli usunięciem nadmiaru włosków i ukształtowaniem ich tak, aby pasowały do konturów twarzy.

Brwi należy odtłuścić i poddać demakijażowi, a następnie nałożyć hennę w odpowiednim kolorze. To, jak długo należy ją pozostawić na brwiach jest uzależnione od efektu, jaki chcemy uzyskać. Dla jaśniejszych brwi, hennę należy zmyć po kilku minutach, dla ciemniejszego koloru – trzeba ją pozostawić nawet na 10 lub 15 minut.

Hennę zmywa się ciepłą wodą aż do usunięcia całości preparatu. Jeśli efekt wydaje się być zbyt ciemny (co może być jedynie wrażeniem optycznym spowodowanym nagłą zmianą koloru brwi), można delikatnie zetrzeć kolor, używając ciepłej wody z mydłem. Z tym zabiegiem warto jednak odczekać choć jeden dzień – kolor z reguły nieco jaśnieje samoistnie.

Henna brwi – koniec z codziennym malowaniem

Dzięki przyciemnieniu brwi, nie ma konieczności codziennego ich stylizowania i nadawania kształtu oraz kolor z pomocą specjalnych kosmetyków. To pozwala zaoszczędzić nieco czasu, a także dodaje wyglądowi nieco naturalności.

Zabieg henny na brwi można również połączyć z nakładaniem henny na rzęsy. Dzięki temu, oprawa oka znacznie się przyciemnia, a jasne końcówki włosków ciemnieją i sprawiają wrażenie znacznie dłuższych i gęstszych.

Zabieg hennowania rzęs może sprawiać niektórym kobietom dyskomfort ze względu na bezpośrednią bliskość oka.