Co czwarty dorosły Polak cierpi na alergię, jednak część pacjentów bagatelizuje objawy uznając je za sezonową niedyspozycję lub lekkie przeziębienie. Właściwa diagnoza może jednak uchronić pacjentów przed konsekwencjami nieleczonej alergii. Wystarczy zdecydować się na testy alergologiczne, jakie zaleca przeprowadzić niemal każdy alergolog Warszawa w wybranych przychodniach umożliwia przeprowadzenie testów skórnych lub z krwi. Dopiero na tej podstawie można rozpocząć leczenie, które w niektórych przypadkach będzie oznaczało odczulanie.
Gdzie przyjmuje alergolog Warszawa i jej oferta lekarzy specjalistów
Trudno jednoznacznie wskazać, która przychodnia alergologiczna w Warszawie jest najpopularniejsza. Wpływa na to kilka czynników. Dobrzy specjaliści zwykle pracują w klinikach i przychodniach, w których dostępne są badania diagnostyczne, w tym przypadku oznacza to testy alergologiczne, które najczęściej są przeprowadzane jako testy skórne. Kolejnym ważnym czynnikiem, którzy przesądza o popularności przychodni dla alergików, jest możliwość przeprowadzania odczulania. Niektóre alergeny, zwłaszcza występujące powszechnie w powietrzu w określonych miesiącach w roku, mogą być na tyle niebezpieczne dla zdrowia, że wskazane jest odczulanie. Odczulanie jest wskazane w przypadku uczulenia na jad owadów oraz na pyłki pleśni i grzybów.
Jak wyglądają testy alergologiczne
Przychodnia alergologiczna w Warszawie powinna przeprowadzać na miejscu wszelkie badania diagnostyczne, pozwalające na precyzyjne wskazanie alergenu oraz ustalenie dalszego postępowania w zakresie leczenia. Najprostsze do przeprowadzenia są testy skórne, w których nakłuwa się przedramię pacjenta i podaje niewielką ilość alergenu w postaci płynnej. Po odczekaniu określonego czasu, zwykle co najmniej 15 minut, odczytuje się wynik badania. Bezpośrednio po podaniu alergenu w miejscu nakłucia może się pojawić niewielki bąbel, zaś skóra naokoło nakłucia staje się czerwona i podrażniona. W zależności od wielkości zaczerwienienia wskazuje się alergeny, które powodują u pacjenta określone reakcje. W przypadku pokrzywki i podrażnień skóry w leczeniu stosuje się maści sterydowe, przy katarze na skutek działania alergenu wskazane może być sięgnięcie po sterydowe krople do nosa.
Nieleczony nieżyt nosa na tle alergicznym może prowadzić do przewlekłego zapalenia zatok. Często również przy alergiach na pyłki, pleśnie czy roztocza kurzu sama alergia, zwłaszcza nieleczona, może się zamienić w astmę oskrzelową na tle alergicznym. Jej leczenie jest skomplikowane i choć w leczeniu czasem wykorzystuje się leki na alergię, to za leczenie astmy na tle alergicznym odpowiada już lekarz pulmonolog.
Więcej na stronie http://derm-est.pl/alergologia/