Skip to content Skip to footer

Rękawiczki medyczne nitrylowe – jak wybrać najlepsze?

W dzisiejszych czasach rękawiczki lekarskie potrzebne są nie tylko specjalistom, ale też innym osobom, które chcą uchronić się przed przenoszeniem wirusów czy zarazków. Dużo osób chce mieć je w domu i zakładać wychodząc do sklepu czy do lekarza – to ważny środek ochrony indywidualnej. Rękawiczki medyczne nitrylowe – jak wybrać najlepsze? Na co trzeba zwrócić uwagę?

Rękawiczki lekarskie – rozmiar

Większość producentów rękawiczek lekarskich produkuje je w różnych rozmiarach – XS, S, M, L, XL. Rękawiczki powinny przylegać do dłoni, by jak najlepiej je chronić. Nie mogą być jednak za małe, byśmy ich nie uszkodzili podczas noszenia. Warto więc zerknąć na tabelę producenta i dobrać odpowiedni rozmiar.

Rękę należy zmierzyć i porównać z zaleceniami producenta co do rozmiarów. Wystarczy przecież zrobić to raz, by na stałe zostać przy danym rozmiarze. Dla własnego komfortu i bezpieczeństwa należy zadbać o to, by był dobry i rękawiczki pasowały.

Rękawiczki medyczne nitrylowe – producent

Warto postawić na rękawiczki znanego producenta. Jego produkty będą spełniać normy co do jakości i trwałości, a więc nie będą zawodne – niszczyć się, pękać, drażnić skóry. Ważny jest też materiał. W przypadku jednorazowych rękawiczek świetnie sprawdzi się nitryl. Nitryl jest wykonany z syntetycznego kauczuku. Charakteryzuje się wysoką trwałością i jest łagodny dla skóry. Sprawdzi się jako alternatywa dla rękawiczek lateksowych – szczególnie dla osób, które są uczulone na lateks.

Rękawiczki medyczne cena – gdzie kupić rękawiczki

Ważna jest też oczywiście cena rękawiczek medycznych nitrylowych. Nie warto oszczędzać kosztem jakości. Najbardziej opłacalne będzie kupienie rękawiczek w bardzo dużej ilości, np. 10 opakowań po 100 sztuk. Wystarczą one na bardzo długo – można je przechowywać w suchym miejscu przez wiele miesięcy, nie muszą być użyte od razu po zakupie. Z tego powodu warto więc kupić większą ilość i nie martwić się domawianiem. Jest to produkt jednorazowy, który należy wyrzucić po jednym użyciu.

Rękawice nitrylowe kupić możemy zarówno w aptece, jak i w sklepach internetowych czy w hurtowniach. Najtańsze będą w hurtowni, a najdroższe w aptece. Cena może różnić się nawet o kilka złotych za parę.