Skip to content Skip to footer

Rodzaje rękawiczek medycznych

Rękawice jednorazowe są bardzo przydatne w wielu sytuacjach. Szczególnie w dzisiejszych czasach, coraz większa grupa osób zwróciła na nie uwagę. Rękawiczki lekarskie wykorzystywane są nie tylko przez lekarzy. Korzystają z nich osoby prywatne, kosmetyczki, laborantki, mechanicy samochodowi, którzy chcą ochronić swoje dłonie przed różnego rodzaju substancjami.

Jakie są rodzaje rękawiczek medycznych?

Atestowane są rękawiczki medyczne cena ich też jest stosowna, co do ich jakości i rodzaju materiału z jakiego zostały wykonane. Rękawice medyczne są produkowane według odpowiednich norm i nie posiadają żadnych otworów, przez które mogłyby się dostać do skóry jakiekolwiek patogeny czy szkodliwe substancje.

W ofercie tych produktów są rękawiczki medyczne nitrylowe, lateksowe i winylowe.

Jak odpowiednio dopasować rękawice do poszczególnych prac?

Przede wszystkim rękawiczki lekarskie powinny być dobrane zawsze w odpowiednim rozmiarze. Zbyt małe znacznie będą krępowały ruchy i utrudniały wszelkiego rodzaju prace manualne, a zbyt duże dokładnie nie zabezpieczą dłoni. Rękawice tego typu dostępne są w rozmiarach; S, M, L i XL. Tak, że każdy może odpowiednio dopasować je do wielkości swojej dłoni.Rękawiczki medyczne nitrylowe wykonane są z syntetycznego materiału i sprawdzają się najlepiej u osób, które mają uczulenie na lateks. Są to bardzo delikatne rękawiczki, ale odporne na rozdarcia i przetarcia.Rękawiczki lateksowe idealnie dopasowują się do kształtu dłoni, a wykonane są z naturalnego kauczuku. Natomiast rękawiczki winylowe są produkowane z plastyfikownego polichlorku winylu. Są to najsłabsze rękawice medyczne.

Zawsze należy je wymieniać

Rękawiczki lekarskie są rękawiczkami jednorazowymi, dlatego zawsze po wykonanych czynnościach należy je wymieniać, a zużyte wyrzucać do kosza z odpadami medycznymi. Bardzo popularne są rękawiczki medyczne cena ich jest dostępna dla każdego. W przypadku gdy rękawice są jałowe można pracować w nich około 90 minut, a gdy nie, prace w nich powinny trwać około 45 minut. Wykorzystując rękawiczki medyczne nitrylowe czy innego rodzaju ma się bardzo dużą ochronę przed drobnoustrojami i różnego rodzaju patogenami. Dlatego są one bardzo ważne jeśli chodzi o środki ochrony.