Skip to content Skip to footer

Manicure hybrydowy – jakich lakierów potrzebujesz?

Malując paznokcie tradycyjnymi lakierami często korzystamy tylko z jednego produktu. W zależności od koloru, aplikujemy jedną lub kilka warstw, by uzyskać pożądany efekt i na tym poprzestajemy. W przypadku manicure hybrydowego potrzebujemy co najmniej trzech warstw. Każdą z nich kolejno utwardzamy, używając lampy do paznokci.

Przezroczysty lakier – base

Aby manicure hybrydowy lepiej się trzymał, pracę zawsze zaczynamy od lekkiego zmatowienia płytki paznokcia pilnikiem. Następnie, na płytkę nakładamy warstwę przezroczystej bazy. Oprócz podkreślenia naturalnej barwy paznokcia, ma ona za zadanie przedłużać trwałość lakieru. Niektóre bazy dodatkowo wzbogacane są substancjami odżywczymi, co ma wzmocnić nasze paznokcie i zapobiegać ich łamaniu. Ta warstwa zapobiega również przebarwianiu płytki, zwłaszcza przy stosowaniu ciemnych kolorów.

Wybrany lakier kolorowy

Tutaj decydują po prostu nasze preferencje. Pamiętajmy jednak, że ciemniejsze pigmenty potrzebują dłuższego naświetlania za pomocą lampy do paznokci. Dobrą praktyką jest nakładanie kilku cieńszych warstw, zamiast jednej grubej. Daje nam to pewność, że lakier jest w pełni utwardzony. Jeśli paznokcie wyglądają jakby pod lakierem pojawiały się banieczki powietrza, prawdopodobnie czas naświetlania nie był wystarczający.

Przezroczysty Top Coat daje dużo możliwości

Na sam koniec nakładamy tzw. top, który ma zabezpieczyć lakier przed ścieraniem i dodatkowo utwardzić płytkę. Klasycznie lakiery tego typu dodają paznokciom blasku i połysku. Jednak są również topy, które nadają lakierom matowe wykończenie. Niektóre dają efekt popękanej tafli lodu, jeszcze inne stosuje się razem ze specjalnym pyłkiem, który tworzy efekt lustra albo holograficzną poświatę.

Zalety hybrydy

Mamy więc duży wybór, w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Lakiery hybrydowe nie wysychają bez odpowiednich lamp do paznokci, możemy więc swobodnie eksperymentować ze zdobieniami. Łatwiej je wykonać niż w przypadku tradycyjnych lakierów do paznokci i mamy do dyspozycji więcej technik. Poza tym, efekt naszej pracy, nieraz bardzo czasochłonnej, utrzyma się dłużej niż tylko kilka dni. Manicure hybrydowy jest trwały, prosty w wykonaniu i może być bardzo efektowny. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Lampy do paznokci dostępne są w ofercie beautysystem.pl.