Skip to content Skip to footer

Rodzaje Spa

Popularność salonów odnowy biologicznej znanych bardziej pod nazwą SPA w ostatnich latach mocno wzrosła. Wraz z popularnością zaczęły tworzyć się różne rodzaje SPA ze względu na zabiegi w nich wykonywane. Jakie to rodzaje?

Day Spa

Potocznie nazywane jest miejskim Spa. Taki salon odnowy oferuje swoje usługi w różnym zakresie jednak tym co go odróżnia to brak możliwości dłuższego pobytu. Przeważnie wizyty w nim kończą się maksymalnie po dwóch godzinach, jednak regularne stosowanie zabiegów daje zadowalające efekty. Day Spa ma jednak niewiele wspólnego z tym, co oferują typowe obiekty Spa. Oferta skierowana jest głównie dla osób, które chcą przez kilka godzin zaznać różnego rodzaju możliwości zrelaksowania się i przy okazji zadbania o swoje ciało oraz spokój ducha.

Jednym z popularniejszych tego typu obiektów jest Medica Spa. To instytut zdrowia i urody mieszczący się w centrum warszawskiego Ursynowa. W swojej ofercie posiada kilkadziesiąt rodzajów masaży, kąpiele uzdrawiające i relaksujące oraz peelingi. Szczegółowa oferta dostępna jest na stronie https://medicaspa.pl/.

Medical Spa i Destination Spa

Medical Spa to ośrodki nastawione na zabiegi ściśle powiązane ze zdrowiem i nie posiadają w swojej ofercie rozrywki. Nad ich działaniem zawsze czuwa lekarz, gdyż głównym przeznaczeniem Medical Spa jest pomoc w rehabilitacjach, niekiedy w ofercie można spotkać się z zabiegami wellness.

Destination Spa to ośrodki przeznaczone dla osób, które mają za zadanie osiągnięcie konkretnego celu. Może to być na przykład zrzucenie wagi, rzucenie palenia czy też oczyszczenie organizmu. Decydując się na skorzystanie z usług Destination Spa można liczyć na fachową pomoc oraz silną grupę ludzi motywujących do działania. Dostosowanie odpowiedniej diety czy też programu leczenia daje zwykle efekty zadowalające.

Resort czy Business Spa?

Należy przede wszystkim zapoznać się z jedną, jak i drugą definicją. Resort Spa to ośrodki specjalnie przygotowane na wizyty całych rodzin. Oprócz możliwości skorzystania z zabiegów kosmetycznych i relaksujących dodatkowo są oferowane inne rozrywki przez hotel, takie jak pola golfowe czy jazda konna. Rozbudowane oferty o różnego rodzaju pakiety pozwalają dostosować je do odpowiedniej grupy wiekowej.

Business Spa to oferta przeznaczona głównie dla biznesmenów, którzy po ciężkich negocjacjach z kontrahentami mogą udać się na relaksującą kąpiel czy zabiegi i w spokoju przemyśleć pomysły oraz decyzje przedstawione na spotkaniu.

W zależności od tego, czy podróżujemy w sprawach służbowych czy z rodziną, wybór nie powinien pozostawiać wątpliwości.