Skip to content Skip to footer

Czym zajmuje się centrum leczenia endometriozy?

Problemy z płodnością dotykają obecnie coraz więcej par, a przyczyny tego stanu rzeczy mogą być bardzo różne. Jednak badania medyczne potwierdzają, że endometrioza jest jedną z częściej występujących przyczyn, dlatego tak ważny jest kontakt z centrum leczenia endometriozy.

Czym jest schorzenie o nazwie endometrioza?

Ogólnie rzecz biorąc pod tą nazwą kryje się nieprawidłowe położenie tkanki zwykle występującej w macicy, która jednak może w wielu przypadkach przenosić się w inne części organizmu, powodując przykre dolegliwości.

Ta nieprawidłowość jest nie tylko częstą przyczyną bólu o różnym nasileniu, ale przede wszystkim ma znaczący wpływ na zdolności rozrodcze, dlatego leczenie endometriozy jest jedną z ważniejszych terapii w niepłodności.

Nieprawidłowa budowa tkanki może mieć różne podłoża, takie jak genetyczne, środowiskowe, odpornościowe, a także hormonalne. Praktycznie każda z tych przyczyn może prowadzić do rozrostu tkanki i rozmieszczeniu jej w niepożądanych miejscach.

Jak odbywa się leczenie endometriozy?

Terapie dotyczące tego rodzaju schorzenia są różne. Lekarze wdrażają je w zależności od rozpoznanej przyczyny, indywidualnych cech organizmu, a także na podstawie szczegółowych badań diagnostycznych.

Wdrożenie leczenia jest poprzedzone wieloma badaniami przy użyciu specjalistycznego sprzętu, co daje obraz stanu konkretnej pacjentki oraz prawdopodobne przyczyny powstania choroby.

Pierwszą fazą leczenia jest stosowanie różnego rodzaju leków farmakologicznych oraz hormonalnych. Jeśli ta droga nie daje pożądanych efektów wykonywane są zabiegi operacyjne lub laparoskopowe.

Gdzie można znaleźć pomoc w walce z endometriozą?

Aby skutecznie i profesjonalnie się leczyć najlepiej jest udać się do centrum leczenia endometriozy, gdzie lekarze specjaliści wykonają wszystkie konieczne badania, wdrożą odpowiednio dobrane leczenie, a także udzielą wyczerpujących informacji na temat tej trudnej do wyleczenia choroby uważanej za przewlekłą.

Leczenie endometriozy nie jest sprawą prostą, z uwagi na wiele czynników mogących mieć wpływ na jej rozwój, a sama choroba zalicza się do przewlekłych. Jednak prawidłowe postępowanie może w znacznym stopniu złagodzić uciążliwe objawy towarzyszące tej chorobie.

Zastosowanie nowoczesnych metod leczniczych może także znacznie poprawić płodność, a co za tym idzie dać większą możliwość zajścia w ciążę. Kobiety borykające się z endometriozą mają o wiele większe problemy z prokreacją niż inne nieposiadające tego typu problemów zdrowotnych.