Skip to content Skip to footer

Schudnij na wczasach w górach

Zapewne wiele razy próbowaliście się odchudzać. Po zrzuceniu paru kilogramów waga zwykle szybko wracała. Jeśli szukasz skutecznego, a na dodatek przyjemnego sposobu na schudniecie, pomyśl o wczasach odchudzających w górach.

Łatwiej się chudnie w towarzystwie

Odchudzanie nie jest łatwe. Przyzna to każdy, który próbował pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Dlatego warto spróbować odchudzania w towarzystwie. Doskonale sprawdzą się tu wczasy odchudzające w górach. To także świetne połączenie odpoczynku i odchudzania. Wrócicie z nich nie tylko szczuplejsi, ale też wypoczęci i odstresowani.Dlatego warto je wybrać? Dostaniecie dobrze dobraną dietę, sporo ruchu i zwykle różne zabiegi. Organizatorzy proponują często także różne spotkania i prelekcje dotyczące zdrowego trybu życia. Stosowanie uzyskanych rad ułatwi wam utrzymanie wagi w warunkach domowych.

Trekking czy lżejsze ćwiczenia

Jeśli zdecydujecie się na wczasy odchudzające w górach, to macie do wyboru dwa podstawowe rodzaje. Pierwszy z nich proponuje intensywne górskie wędrówki, połączone z dietą i najczęściej z zabiegami relaksacyjnymi. Drugi typ wczasów to różnego rodzaju ćwiczenia, spacery lub nordic walking połączone z zabiegami SPA i relaksującymi masażami. Wybór zależy od waszych preferencji, stanu zdrowia i kondycji.Na obu rodzajach wczasów odchudzających w górach dostaniecie też dobrze zbilansowaną dietę, która ułatwi wam skuteczne zrzucenie kilogramów. Oczywiście pod warunkiem, że nie będziecie kupować dodatkowego jedzenia i kalorycznych płynów.

Każda pora roku jest dobra

Kiedy jechać na wczasy odchudzające w górach? Właściwie każda pora roku jest dobra. Musicie jednak pamiętać, że największy tłok w górach jest latem. Jeśli więc zależy wam na spokoju, to wybierzcie każdą z pór poza latem. Ale nawet latem można znaleźć wczasy w miejscowościach, które nie są oblężone.Oferta odchudzających wczasów w górach jest coraz szersza. Można znaleźć turnusy w modnych górskich miejscowościach, takich jak Zakopane czy Karpacz. Są też propozycje z mało znanych miejscowości, urokliwie położonych, oferujących spokój i ciszę. Zanim wybierzecie swoje wczasy, przejrzyjcie różne propozycje. Sprawdźcie opinie uczestników oraz program.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Instytutu zdrowia Sofra.