Skip to content Skip to footer

Skuteczne sposoby nabłyszczania paneli podłogowych

Panele są najczęściej wybieranym rodzajem podłóg przez inwestorów. Nic zaskakującego, gdyż posiadają wiele zalet. Łatwość czyszczenia i trwałość czyni panele doskonałym materiałem podłogowym. Jak wszystkie powierzchnie w domu wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Sprawdź, najbardziej skuteczne sposoby na czyszczenie i nabłyszczanie paneli podłogowych.

Jak myć panele przed nabłyszczaniem?

Pierwszym krokiem powinno być dokładne odkurzenie powierzchni podłogi końcówką z miękką szczotką. Należy porządnie usunąć kurz, pył, a szczególnie piasek, aby nie rysował podłogi podczas nabłyszczania.

W przypadku, gdy podłoga jest bardzo brudna i ma tłuste plamy, znakomicie sprawdzi się soda oczyszczona. W sześciuset mililitrach wody rozpuścić należy szklankę sody. Powstałą papkę nakładamy na panele szmatką.

Specjalistyczne preparaty do czyszczenia paneli

W przypadku braku efektu po użyciu naturalnych metod można sięgnąć po środki chemiczne. Skład specjalistycznych preparatów oparty jest na formułach polimerowych. Tworzą one jednolitą warstwę dekoracyjno-ochronną. Dzięki swym właściwościom wypełniają mikrouszkodzenia lub zarysowania, zabezpieczając jednocześnie przed nowymi.

Płyny do czyszczenia zawierają w sobie olejki zapachowe, które nadają czyszczonej powierzchni przyjemny i świeży zapach. Wybierać można spośród zapachu awokado, pomarańczy, granatu, oliwki lub lawendy.

Jak skutecznie przeprowadzić Nabłyszczanie paneli?

Nabłyszczanie paneli ułatwiają specjalne preparaty lub woski. Środki te także zawierają w sobie formuły polimerowe, które z łatwością wnikają w strukturę matowych paneli i nadają im satynowy połysk. W sprzedaży są także środki zawierające w sobie specjalny wosk naturalny.

Przed zastosowaniem nabłyszczacza podłoga musi być sucha i od razu po umyciu. Sam preparat schnie około 30 minut i nie wolno wtedy po nim chodzić. Dodatkową korzyścią z zastosowania specjalnych preparatów nabłyszczających jest stworzenie antypoślizgowej warstwy, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania podłogi.