Skip to content Skip to footer

Wszystko, co musisz wiedzieć o perfumach

Marzysz o tym, by bił od Ciebie zapach, o którym ciężko jest zapomnieć? Cóż, jeśli tak to musisz wiedzieć, że dobranie idealnego zapachu nie jest wcale łatwą sprawą. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, to dobrze trafiłeś.

Dobór perfum

Przede wszystkim zanim zaczniesz zastanawiać się nad tym, jakie perfumy kupić, by zachwycać zapachem wszystkich dookoła musisz zastanowić się nad tym czego konkretnie oczekujesz. Co to znaczy? Cóż, w dużym skrócie oznacza to, że musisz zastanowić się nad tym jakie nuty zapachowe przemawiają do Ciebie najbardziej. Każde perfumy składają się z kilku nut zapachowych, są to nuty głowy, serca oraz bazy. Choć początkowo brzmi to dość tajemniczo to już za chwilę zrozumiesz, że w tych pojęciach nie kryje się absolutnie nic dziwnego.

O co chodzi z nutami w perfumach?

Nuty przeważnie kojarzone są z muzyką, jednak w tym przypadku chodzi o zapachy. Każde perfumy są stworzone na podstawie trzech nut, gdzie każda z nich odpowiada za inny składnik. Jako pierwszą można poczuć nutę głowy, to właśnie ten składnik perfum jest czuć najmocniej (często jest to na przykład piżmo, drzewo sandałowe lub inne mocno przebijające się zapachy). Następna w kolejce jest tak zwana nuta serca, jest to nieco delikatniejszy i zdecydowanie bardziej spokojny zapach, który uwalnia się mniej więcej po kilkudziesięciu minutach od użycia perfum (ciężko jest dokładnie określić kiedy uwalnia się nuta serca, ponieważ w dużej mierze jest to zależne od rodzaju perfum). Ostania jest oczywiście nuta bazy- to właśnie na podstawie tego zapachu powstały dane perfumy.

Jak dobrać perfumy?

Teraz gdy znasz już wszystkie podstawy na temat perfum, śmiało możesz rozpocząć swoją przygodę z wyborem odpowiedniego zapachu dla siebie. Wybierając zapach musisz wiedzieć, że jest to niezwykle osobista kwestia (niektórzy znawcy twierdzą nawet, że zapach oraz perfumy, których używa się na co dzień to intymna sprawa), dlatego warto jest się do tego przyłożyć. Jeśli nie jesteś przekonany do danego zapachu lub nie możesz się zdecydować doskonałym pomysłem będą perfumy 33ml. 33ml to stosunkowo mała pojemność, jednak warto zaznaczyć, że ma to bardzo wiele plusów. Przede wszystkim kupując perfumy 33ml masz możliwość przetestowania zapachu na sobie w różnych momentach oraz warunkach, dzięki temu nabierzesz pewności co do tego, czy dany zapach jest dla Ciebie.