Skip to content Skip to footer

Zeiss – najlepszy producent optyki myśliwskiej

Każdy myśliwy doskonale wie, że często wybór odpowiedniej optyki myśliwskiej to podstawa sukcesu. Pytanie jednak pozostaje – jaką optykę wybrać? Która firma będzie najlepsza? Czym się kierować podczas wyboru?

Zeiss – absolutny lider na rynku

Bez wątpienia najlepszym wyborem jest optyka myśliwska Zeiss. Czemu akurat ona? Otóż cechą charakterystyczną, która wyróżnia tę markę, jest jej doświadczenie. Dzięki temu optyka myśliwska Zeiss jest wytrzymała, odporna na wszelkie zniszczenia, trudne warunki atmosferyczne. Ponadto lata doświadczeń sprawiły, że jest ona ergonomiczna i w pełni funkcjonalna podczas polowania. Oprócz tego w sklepach mamy zazwyczaj bardzo szeroki wybór optyki myśliwskiej Zeiss.

Lunety myśliwskie Zeiss – jak wybrać?

Jednym z podstawowych sprzętów, jakich potrzebuje każdy myśliwy jest oczywiście dobra luneta – najlepsze będą lunety myśliwskie zeiss czy lunety celownicze Zeiss. Jednak w sklepach znajdziemy różne ich rodzaje – w które najbardziej opłaca się inwestować?

Lunety celownicze Zeiss a rodzaj polowania

Przede wszystkim dobieramy rodzaj lunety myśliwskiej Zeiss do typu polowania, jaki preferujemy.Do polowań zbiorowych zdecydowanie najlepsze będą lunety o małych powiększeniach, które dają klarowny obraz i duże pole widzenia. Dodatkowo mamy jeszcze lunety nocne, przeznaczone do nocnych polowań, lunety zmiennoogniskowe najlepsze do terenu o różnym zróżnicowaniu, czy też lunety biegowe także dobre do polowań zbiorowych. Pamiętajmy, że przy wyborze lunety celowniczej Zeiss bardzo ważnym parametrem jest odpowiednia siatka celownicza – tu już każdy musi wybrać to, co mu najbardziej pasuje. Warto jeszcze dodać, że paradoksalnie do tanich wiatrówek przydadzą się nam lepsze lunety, gdyż one zniosą odrzut.

Luneta uniwersalna Zeiss – dobry wybór

Jeśli nasza przygoda łowiectwem dopiero się zaczyna, polujemy dość rzadko albo też nie dysponujemy za dużymi funduszami, to zawsze można rozważyć zakup uniwersalnej lunety myśliwskiej Zeiss. Znakomicie nadaje się ona na różne typy polowania, dobrze wytrzymuje różne warunki atmosferyczne oraz cechuje ją dobra cena i jakość.

Podsumowując – lunety myśliwskie Zeiss to zdecydowanie najlepszy wybór dla każdego łowczego.