Skip to content Skip to footer

Zioła peruwiańskie: jak je wykorzystać w walce o zdrowie?

Pochodzą z odległego Peru, a dzięki swej leczniczej mocy stały się znane na całym świecie. Zioła z Ameryki Południowej mają wiele niezwykłych właściwości, a umiejętnie wykorzystane, mogą się dla każdego z nas okazać wyjątkowo cennym wsparciem.

Hercampuri – naturalne wsparcie dla wątroby

Wątroba jest organem wyjątkowo zapracowanym, a codzienny kontakt ze szkodliwymi substancjami sprawia, iż jej regularne oczyszczanie staje się dla nas sprawą bardzo ważną. Jak pomóc wątrobie? Wspierając proces jej regeneracji za pomocą takich ziół, jak hercampuri. Ta peruwiańska herbata sprawia, iż wątroba sprawniej radzi sobie z codziennymi zadaniami, a szkodliwe toksyny są z niej usuwane szybko i skutecznie. Sięganie po taką herbatę może pomóc nam też w walce ze stanami zapalnymi, będzie też dobrym rozwiązaniem w chwili, gdy zaczną nam dokuczać problemy z układem nerwowym.

Chanca piedra – na problemy z kamieniami

Chanca piedra to południowoamerykańskie zioło, dzięki któremu można skutecznie chronić się przed problemami z kamieniami żółciowymi oraz nerkowymi. Indianie już dawno dostrzeli zbawienny wpływ tej rośliny na ludzki organizm i z powodzeniem wykorzystywali ją do zwalczania problemów z trawieniem. Ta roślina może się też okazać sojuszniczką dla tych, którzy chcą się skutecznie rozprawić ze zbędnymi kilogramami.

Anona – naturalne wsparcie dla naszego serca

Co Herbavis proponuje tym osobom, którym dokuczają problemy z sercem? W chwili, gdy przyczyną złego samopoczucia są zaburzenia rytmu serca, sprawdzi się anona. Ta peruwiańska roślina jest też ceniona jako naturalny lek dla tych, którym życie utrudniają problemy z oddychaniem.

Caigua – bezcenne wsparcie w walce z miażdżycą

Zioła z Ameryki Południowej mogą pomagać nam w walce z tak groźnym problemem, jakim jest zbyt wysokie stężenie złego cholesterolu. Jeśli chcemy w porę zadbać o swe tętnice i zmniejszyć ryzyko miażdżycy, możemy sięgnąć po naturalne wsparcie. Caigua, ciekawa roślina przypominająca wyglądem paprykę, pomoże nam zadbać zarówno o tętnice, jak i o zgrabną sylwetkę. To jeden z tych darów natury, po które warto sięgać regularnie, zarówno dla zdrowia, jak i dla urody.

Herbavis ceni moc ziół z Ameryki Południowej, gromadzi też wiedzę na temat poszczególnych roślin. Dzięki temu każdy z nas może bez większych problemów znaleźć dla siebie cenne wsparcie i w naturalny sposób rozprawić się z uciążliwymi przypadłościami.