Medyczne rękawiczki lateksowe czy winylowe?

Jednorazowe rękawiczki medyczne odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego też warto zwrócić uwagę na ich jakość wykonania. Tylko odpowiednie materiały są w stanie zabezpieczyć dłonie przed wirusami, bakteriami i niebezpiecznymi środkami chemicznymi.

Rękawiczki lateksowe – co warto wiedzieć?

Doświadczeni lekarze najczęściej sięgają po rękawiczki lateksowe, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. Modele lateksowe jak powszechnie wiadomo wykonane są w całości z naturalnego kauczuku. Jest to bardzo elastyczny materiał, dlatego też nie ma ryzyka przypadkowego rozerwania rękawiczek. Dla wielu osób największym atutem lateksowych rękawiczek medycznych jest to, że bardzo łatwo je założyć i ściągnąć.

Pamiętać należy o tym, że rękawiczki lateksowe są dość cienkie, dlatego też można przez przypadek je rozciąć. Lateks zapewnia ochronę przed wirusami i bakteriami. Nieco inaczej wygląda sytuacja jeżeli chodzi o tłuste substancje.

Producenci oferują modele pudrowe albo bez pudru, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Warto wspomnieć o tym, że latek jest jednym z tych materiałów, który może podrażniać skórę. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby, które zmagają się z alergenami. Osoby, które po raz pierwszy zakładają lateksowe rękawiczki powinny obserwować reakcję skóry.

Nowoczesne rękawiczki jednorazowe winylowe

Rękawiczki winylowe bez wątpienia są najpopularniejszą alternatywą dla opisanych powyżej rękawiczek lateksowych. Mowa tutaj oczywiście o popularnych rękawiczkach ochronnych, które wykonane są z PCV. Sztuczny materiał niestety nie jest tak bardzo elastyczny jak lateksowe odpowiedniki. Aby nie było problemów z zakładaniem i zdejmowaniem koniecznie trzeba wybrać odpowiedni rozmiar.

Rękawiczki winylowe nie uczulają, dlatego też są zdecydowanie najlepszym wyborem dla alergików. Winyl jest jednym z tych materiałów, który zapewnia ochronę przed tłustymi substancjami chemicznymi. Niestety ochrona przed wirusami i bakteriami jest na mniejszym poziomie.

Rękawiczki winylowe doskonale sprawdzą się nie tylko w branży medyczne, ale również w wymagającej branży kosmetycznej. Winylowe rękawiczki wykorzystywane są również przez fryzjerów. Do wyboru są rękawiczki z pudrem lub bez.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.