Skip to content Skip to footer

Medyczne rękawiczki lateksowe czy winylowe?

Jednorazowe rękawiczki medyczne odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego też warto zwrócić uwagę na ich jakość wykonania. Tylko odpowiednie materiały są w stanie zabezpieczyć dłonie przed wirusami, bakteriami i niebezpiecznymi środkami chemicznymi.

Rękawiczki lateksowe – co warto wiedzieć?

Doświadczeni lekarze najczęściej sięgają po rękawiczki lateksowe, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. Modele lateksowe jak powszechnie wiadomo wykonane są w całości z naturalnego kauczuku. Jest to bardzo elastyczny materiał, dlatego też nie ma ryzyka przypadkowego rozerwania rękawiczek. Dla wielu osób największym atutem lateksowych rękawiczek medycznych jest to, że bardzo łatwo je założyć i ściągnąć.

Pamiętać należy o tym, że rękawiczki lateksowe są dość cienkie, dlatego też można przez przypadek je rozciąć. Lateks zapewnia ochronę przed wirusami i bakteriami. Nieco inaczej wygląda sytuacja jeżeli chodzi o tłuste substancje.

Producenci oferują modele pudrowe albo bez pudru, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Warto wspomnieć o tym, że latek jest jednym z tych materiałów, który może podrażniać skórę. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby, które zmagają się z alergenami. Osoby, które po raz pierwszy zakładają lateksowe rękawiczki powinny obserwować reakcję skóry.

Nowoczesne rękawiczki jednorazowe winylowe

Rękawiczki winylowe bez wątpienia są najpopularniejszą alternatywą dla opisanych powyżej rękawiczek lateksowych. Mowa tutaj oczywiście o popularnych rękawiczkach ochronnych, które wykonane są z PCV. Sztuczny materiał niestety nie jest tak bardzo elastyczny jak lateksowe odpowiedniki. Aby nie było problemów z zakładaniem i zdejmowaniem koniecznie trzeba wybrać odpowiedni rozmiar.

Rękawiczki winylowe nie uczulają, dlatego też są zdecydowanie najlepszym wyborem dla alergików. Winyl jest jednym z tych materiałów, który zapewnia ochronę przed tłustymi substancjami chemicznymi. Niestety ochrona przed wirusami i bakteriami jest na mniejszym poziomie.

Rękawiczki winylowe doskonale sprawdzą się nie tylko w branży medyczne, ale również w wymagającej branży kosmetycznej. Winylowe rękawiczki wykorzystywane są również przez fryzjerów. Do wyboru są rękawiczki z pudrem lub bez.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.