Skip to content Skip to footer

Czym jest kriolipoliza?

Medycyna estetyczna obecnie jest na naprawdę wysokim poziomie. Specjaliści wykonują wiele zabiegów, które mają na celu poprawę wyglądu. Oczywiście wiadomy jest fakt, że najczęściej na takie zabiegi decydują się kobiety, które pragną czuć się lepiej w swoim ciele. Czym jest kriolipoliza i kto powinien zrezygnować z tego zabiegu?

Kriolipoliza Katowice

Kriolipoliza to zabieg, który polega na wymrażaniu tkanki tłuszczowej. Obecnie staje się on niezwykle popularny i częściej wykonywany niż standardowa lipoliza. Dlaczego kobiety decydują się na ten sposób redukcji tkanki tłuszczowej? Otóż w odróżnieniu od lipolizy, nie trzeba tutaj wycinać tkanki tłuszczowej. Jest to przede wszystkim szybszy i mnie bolesny proces. Tak naprawdę pierwszy raz pojawił się w USA i stamtąd przywędrował do Polski. Zabieg ten przeznaczony jest głównie dla osób, które chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, twarzy czy ud. Niestety wykonanie takiego zabiegu wiąże się z dość dużym wydatkiem finansowym. Koszty wykonania takiego zabiegu są dość zróżnicowane. Jest to bowiem zależne od miejsca ciała, ale przede wszystkim od indywidualnego cennika kliniki. Cena może wynosić zarówno 800 złotych, ale także 2000 złotych, jeśli zabieg przeprowadzany jest na większej powierzchni ciała.

Wymrażanie tkanki tłuszczowej

Skoro już wiadomo, ile kosztuje kriolipoliza, to warto wspomnieć o tym, kto nie powinien decydować się na wykonanie takiego zabiegu. Zrezygnować z niego powinny przede wszystkim kobiety w ciąży i kobiety, które karmią piersią. Nie jest to również zabieg zalecany dla osób starszych, szczególnie borykający się z różnymi chorobami. Dzieci także nie powinny być poddawane temu procesowi. Warto wspomnieć tutaj także o tym, że jednorazowo wykonana kriolipoliza nie gwarantuje zaskakujących efektów. Czasami zabieg ten trzeba wykonać kilka razy, aby rezultaty utrzymały się na dłużej. Prawidłowo wykonana kriolipoliza pozwala zapomnieć o nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej nawet na pół roku.

Przed podjęciem decyzji odnośnie wykonania takiego zabiegu, warto znaleźć dobrą klinikę medycyny estetycznej, która gwarantuje fachowe usługi. Jest to bowiem zabieg, na którym nie powinno się oszczędzać.