Skip to content Skip to footer

Domy opieki w województwie mazowieckim

Coraz więcej osób starszych wymaga całodobowej opieki. Niestety społeczeństwo się starzeje, a młodzi ludzie są zbyt zapracowani, aby mogli zająć się swoimi rodzicami bądź dziadkami. Na szczęście są domy opieki, w których senior znajdzie komfortowe warunki i dobrą opiekę.

Dom seniora Warszawa

Domy opieki mazowieckie przyjmują nie tylko osoby schorowane, ale także osoby starsze, które nie radzą sobie samodzielnie z codziennymi obowiązkami. Jest także możliwość przyjęcia młodych osób, które nie funkcjonują samodzielnie bez pomocy osób trzecich.

Domy opieki na obszarze województwa mazowieckiego rozmieszczone są w różnych częściach. Najczęściej znajdują się one w przytulnych i cichych okolicach, gdzie jest dużo zieleni i spokój. Dzięki temu seniorzy mogą wyjść na spacer i spędzić czas na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody.

Dom seniora Warszawa – prywatny czy państwowy?

Domy opieki mazowieckie można podzielić na prywatne i państwowe. W domach prywatnych pobyt jest droższy. Jednak państwowe domy opieki najczęściej są zapełnione i bardzo długo czeka się na miejsce w takim ośrodku.

Prywatne domy opieki oferują także znacznie wyższe standardy i warunki. Oczywiście zarówno w prywatnym domu seniora w Warszawie, jak i w państwowym można liczyć na profesjonalną opiekę. Jednak w prywatnych można dodatkowo skorzystać z zabiegów fizjoterapeutycznych i leczniczych. Często też warunki zakwaterowania są znacznie wyższe.

Dom opieki dla chorych na alzheimera

Niestety coraz większa liczba starszych osób cierpi na zaniki pamięci. Alzheimer staje się chorobą, która dotyka znaczną część seniorów. Na szczęście dom opieki dla chorych na alzheimera jest idealnym miejscem dla takich pacjentów. W ośrodku takim chory ma zapewnioną całodobową opiekę.

W domach opieki dla chorych na alzheimera mogą także być zakwaterowane inne osoby starsze z różnymi schorzeniami. Często prywatne domy seniora posiadają wykwalifikowaną kadrę pracowników, którzy mają doświadczenie w opiece nad chorymi na alzheimera. Tacy pacjenci wymagają szczególnej opieki i troski ze strony ich opiekunów. Dlatego należy znaleźć dla nich odpowiedni ośrodek, który zapewni im pomoc w codziennym funkcjonowaniu i będzie trenował ich pamięć, aby choroba wolniej postępowała.