Skip to content Skip to footer

Jak wykorzystać osiągnięcia medycyny estetycznej?

Kobiety bardzo często dążą do ideału. Jest to okupione wielkim poświęceniem, dietami, wyrzeczeniami i ciężką, nieustanną pracą. Bardzo często efekty są niezadowalające. Jednak dziś medycyna estetyczna przychodzi nam z pomocą. Jaki zabieg jest w stanie pomóc w walce ze zbędnymi kilogramami i jednocześnie zniwelować nieatrakcyjne zmarszczki?

W walce z komórkami tłuszczowymi

Walka o szczupłą sylwetkę z upływem czasu jest coraz trudniejsza, a jednocześnie przynosi coraz gorsze efekty. Organizm pracuje inaczej i nic nie jesteśmy w stanie na to poradzić. Na szczęście z pomocą przychodzi medycyna estetyczna.

Klinika medycyny estetycznej Katowice wykonuje zabieg, który nie tylko usuwa zbędne kilogramy, ale dodatkowo jest w stanie wykorzystać pozyskane komórki tłuszczowe do wypełnienia bruzd oraz zmarszczek.

Lipofiling, bo o nim mowa, polega na usunięciu zbędnego tłuszczu i po wcześniejszym przygotowaniu, wykorzystaniu go do kolejnego zabiegu. Medycyna estetyczna Katowice wykorzystuje materiał, który pochodzi z organizmu pacjentki. Zastosowanie autologicznych tkanek jest mniej ryzykowne niż stosowanie sztucznych wypełniaczy. Odrzucenie przyjętych komórek jest mniej prawdopodobne, a organizm chętnie akceptuje swoje własne komórki.

Co daje lipotransfer?

Lipotransfer jest wykorzystywany do wypełnienia bruzd na twarzy. Klinika dermatologiczna katowice stosuje lipotransfer do wypełnienie zmarszczek na twarzy, spłycenia blizn potrądzikowych oraz pourazowych. Kolejnym efektem lipofilingu jest usunięcie problemu wiotkości skóry oraz zapewnienie bezoperacyjnego liftingu twarzy.

Lipotransfer wykorzystywany jest także do wypełnienia biustu. Powiększenie biustu od razu przynosi widoczne efekty. Klinika medycyny estetycznej Katowice wykorzystuje również zabieg u chorych po amputacji piersi lub częściowej wycince tkanki piersiowej. Zabieg ten pozwala kobietom odzyskać pewność siebie oraz dobre samopoczucie.

Medycyna estetyczna Katowice to szansa na uzyskanie szybkich i trwałych efektów dzięki własnym komórkom tłuszczowym. Innowacyjny zabieg jest skuteczny oraz bezpieczny. Pacjentki nie muszą zostawać w klinice medycyny estetycznej Katowice jedynie na kilka dni muszą ograniczyć wysiłek i zadbać o siebie.