Skip to content Skip to footer

Jaką pamiątkę chrztu dla chłopca wybrać?

Chrzest to najczęściej pierwsza ważna uroczystość w życiu dziecka. Ma wymiar religijny, ale jest również okazją do spotkania z bliskimi. Ci chcą poznać maluszka i powitać go w rodzinie, złożyć gratulacje świeżo upieczonym rodzicom i życzyć dziecku zdrowia oraz pomyślności. Jaki prezent wybrać na okoliczność chrztu chłopca?

Prezent na chrzest święty – dlaczego warto postawić na coś od serca?

Nowy członek rodziny to zawsze ogromna radość. Wybierając się na chrzest, warto pomyśleć zarówno o gratulacjach dla rodziców, jak i drobnym upominku dla dziecka. Chrzest to w końcu jego pierwsza duża uroczystość – warto jakoś upamiętnić ten dzień, wybierając prezent, który będzie jednocześnie pamiątką na lata.W momencie chrztu dziecko jest zwykle malutkie i nie bardzo zdaje sobie sprawę z powodu całego zamieszania. Kiedy podrośnie, będzie jednak ciekawe, jak przywitali go członkowie rodziny. Dlatego najlepszym wyborem, jeśli chodzi o prezent na chrzest, będzie oryginalna pamiątka od serca: kartka z życzeniami, ale i personalizowany upominek.

Najlepsze pamiątki chrztu dla chłopca

Najczęściej wybieranymi prezentami dla dziewczynki są elementy biżuterii: łańcuszek, bransoletka z grawerem, ozdobna spinka. Jaką pamiątkę chrztu kupić, jeśli w rodzinie pojawił się chłopiec? I tutaj można znaleźć prawdziwe pole do popisu.Jeśli chodzi o pamiątki chrztu dla chłopca, dużym zainteresowaniem cieszą się personalizowane pudełka wspomnień czy grawerowane tabliczki. Dobrym pomysłem może być również złota czy srebrna łyżeczka z grawerem czy personalizowana skarbonka np. w kształcie samochodu czy pociągu. Uniwersalnym prezentem i wyjątkową pamiątką będzie także łańcuszek z krzyżykiem z wygrawerowaną datą chrztu.

Gdzie szukać nietuzinkowej pamiątki chrztu dla chłopca?

Rozglądając się za pamiątkami chrztu dla chłopca, warto zajrzeć do salonu jubilerskiego, sklepu z upominkami, ale też do sklepów internetowych. W sieci można znaleźć wiele oryginalnych prezentów na różne okazje, w tym wyjątkowe pamiątki na chrzest święty – zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki.Wiele sklepów online oferuje personalizowane pamiątki chrztu – z grawerem imienia i daty urodzenia oraz daty chrztu, z życzeniami czy z podobizną maluszka. Możliwości, by zaskoczyć rodziców, a dziecku sprawić pamiątkę na lata, jest naprawdę sporo.

Pamiątki chrztu dla chłopca dostępne są w ofercie Grawernia.pl.