Skip to content Skip to footer

Jakościowa ochrona w pracy

Fartuchy chirurgiczne, to element ochrony ciała, który został już sprawdzony na przestrzeni lat pod kątem niezawodności.
Fartuchy, zdały ten test. Są dzisiaj dalej stosowane w różnorakich dziedzinach, w których liczy się dobra prezencja oraz ochrona skóry i ubrania.

Fartuchy, jako komfortowa ochrona na co dzień

Fartuchy medyczne, są skrojone z myślą o zapewnieniu komfortu, przez cały dzień. Praca, którą wykonuje się przez wiele godzin musi się odbywać w optymalnych warunkach. Fartuchy medyczne ochronne, potrafią spełnić ten wymóg, gdyż, są dostępne w wielu rozmiarach. Dodatkowo każdy fartuch ma przestrzeń zapewnioną na ubranie, które spokojnie zmieści się pod fartuchem.

Takie parametry, sprawiają że fartuchy ochronne medyczne nie krępują ruchów. Fartuch jest tak lekki i wygodny, że osoba w nim chodząca może zasadniczo zapomnieć, że to ubranie robocze. Dodatkowo fartuchy są wykonane z wysoko jakościowych, naturalnych materiałów, takich jak bawełna.

Nie zwlekaj z zakupem środków ochrony osobistej

Ochrona w pracy, to podstawa by dobrze i bezpiecznie wykonywać swoje obowiązki. Środki ochrony osobistej, mogą zastać zapewnione przez pracodawcę, jednak pracownik może się takowe sam zaopatrzyć.Fartuchy ochronne medyczne, są stosowane na różnych oddziałach szpitalnych stąd też inna nazwa fartuchy chirurgiczne. Zapewniają one ochronę ciała przed czynnikami szkodliwymi i niebezpiecznymi.

W laboratorium, w którym fartuchy również są stosowane, zapewniają one ochronę przed kwasami, zasadami, które mocno stężone w kontakcie ze skórą, mogą prowadzić do zaawansowanych oparzeń.Takie sytuacje są bardzo niebezpieczne, mogą spowodować niedyspozycyjność w pracy, konieczność przeprowadzania długotrwałego leczenia, a może nawet kosztownego. Dlatego noszenie fartucha jest tak konieczne i przestrzegane przez wielu specjalistów z tej profesji.

Lekarze i personel medyczny

Lekarze i personel medyczny, również są narażeni na styczność z substancjami obcymi jak płyny fizjologiczne. Są zatem również grupą, muszącą stosować środki ochrony osobistej.

Fartuch medyczny, nie tylko zapewni potrzebną i skuteczną ochronę ciała, ale też nienaganny, schludny wygląd. Fartuchy najczęściej mają kieszenie na wysokości klatki piersiowej lub niżej, co stwarza możliwość noszenia ze sobą potrzebnych drobiazgów, np. długopis.